Czy źle zrobiony botoks można poprawić? - 1

botox

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. I nic w tym dziwnego. Metoda ta może być wykorzystywana niezależnie od płci, a jej działanie polega głównie na rozluźnieniu mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki mimiczne. Botoks sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku kurzych łapek, lwiej zmarszczki i fałdy skóry na dolnej powiece. 

Należy jednak pamiętać, że dobre efekty, które sprawią, że będziemy wyglądać młodziej, ale wciąż naturalnie, osiągniemy tylko przy pomocy profesjonalnego zabiegu. Jak rozpoznać, że coś poszło nie tak? I czy można poprawić ewentualne błędy? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak rozpoznać, że botoks jest źle wykonany?

Obawy dotyczące nienaturalnego, źle wykonanego botoksu nie są bezpodstawne. Nawet zdjęcia celebrytów przedstawiają niekiedy przerysowane twarze, które nie przypominają już rysów, które znaliśmy wcześniej. 

Należy pamiętać, że dobrze wykonany botoks daje naturalny efekt, związany z miękkimi ruchami twarzy, delikatnym zniwelowaniem zmarszczek, a także wrażeniem wypoczętej, zrelaksowanej, odświeżonej skóry.

Z kolei zabieg, który nie został przeprowadzony w sposób profesjonalny sprawia m.in. że mimika twarzy przestaje być swobodna, skóra nie marszczy się podczas uśmiechu, twarz jest zamrożona, sztuczna i nienaturalna. Dodatkowo w okolicy brwi tworzy się tzw. efekt Mefisto, który sprawa, że nasza twarz przybiera zaskoczony wyraz twarzy, utrzymujący się przez cały czas. Innym efektem jest asymetria i niespójność związana z usztywnienie jednej partii twarzy i rozluźnieniem innej.

Co może być tego przyczyną? Warto pamiętać, że za dobry efekt końcowy odpowiada zarówno dobrze zaplanowana ilość preparatu, jak i wyczucie specjalisty. Do zaburzeń dochodzi m.in. wtedy, kiedy botoks zostanie podany w niewłaściwym miejscu oraz w źle dobranej ilości. Przyczyną może być brak profesjonalizmu, nieznajomość ogólnej anatomii twarzy oraz brak przeanalizowania indywidualnego przypadku pacjenta.

Czy można poprawić źle zrobiony botoks?

Czy w przypadku niewłaściwego efektu końcowego można wprowadzić poprawki? Praktyka pokazuje, że wszystko zależy od przyczyny problemu. Jeśli w grę wchodzi wstrzyknięcie botoksu w niewłaściwe miejsce, to pomocne może być ponowne zaaplikowanie produktu w odpowiedni punkt twarzy. Jeśli jednak doszło do użycia zbyt dużej ilości botoksu, to niestety jedynym rozwiązaniem jest zaczekanie na zmniejszenie się otrzymanego efektu. Pocieszający jest jednak fakt, że botoks nie jest zabiegiem na lata. Jego działanie znika po około dziesięciu tygodniach.

Najlepszym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć niepożądanych efektów jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Błędy, takie jak zastosowanie zbyt dużej ilości produktu lub zaaplikowanie go w niewłaściwym miejscu, są bowiem charakterystyczne dla osób nieposiadających doświadczenia i odpowiedniej wiedzy. Jeśli więc chcesz uzyskać efekt młodej, naturalnej skóry, sprawdź naszą ofertę i ciesz się spektakularnym efektem bez niedociągnięć.