Botoks na okolice oczu

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cieńsza niż skóra na pozostałych częściach twarzy. Z tego powodu jest podatna na zmiany wywołane mimiką, na którą reagują mięśnie podskórne. Używamy ich marszcząc brwi, ziewając, kichając czy też uśmiechając się, czyli podczas codziennych, zwykłych czynności. Z czasem jednak pozostawiają one po sobie mało przyjemną pamiątkę.

Zmarszczki w okolicach oczu wyjątkowo dodają lat. Pojawiają się one pod postacią tzw. kurzych łapek w zewnętrznych kącikach oczu, bruzd pomiędzy brwiami, czy też fałd w miejscu doliny łez. Dochodzą do nich cienie i opuchlizna dolnej powieki, które mogą być ciągłą oznaką zmęczenia. Botoks na okolice oczu pozwala na jakiś czas zapomnieć o tych problemach i na nowo cieszyć się młodym wyglądem.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Botoks uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów na wyżej opisane problemy. Dlatego też jako pojedyncze zabiegi wykonujemy m.in.:

botoks na kurze łapki,
• botoks lwiej zmarszczki,
• botoks wygładzający skórę pod oczami i redukujący cienie.

Niewielka ilość wstrzykiwanej toksyny botulinowej jest bezpieczna dla zdrowia Pacjenta, a jednocześnie efektownie wygładza zmarszczki na wrażliwej skórze w okolicach oczu. Botoks jest też zabiegiem szybkim i komfortowym, wymaga krótkotrwałej wizyty w naszym gabinecie i jest praktycznie bezbolesny. Za to rezultat widoczny jest od pierwszych chwil po zabiegu i utrzymuje się przez kilka kolejnych miesięcy. Standardowe zalecenia wskazują, aby powtórzyć go po półrocznej przerwie.

Czy warto robić botoks ust?

O ile botoks sprawdza się w zabiegach wygładzających mimiczne zmarszczki, tak nie polecamy go do wypełnienia ust. Toksyna botulinowa to preparat, który paraliżuje mięśnie, przez co ogranicza mimikę twarzy. Stosowana jest na płytkie zmarszczki, które pomniejsza, jednocześnie hamując proces ich dalszego pogłębienia. Jeśli wstrzykniemy botoks w skórę ust, spowodujemy ich odrętwienie, a ryzykujemy nawet ich paraliżem. W zabiegach powiększania ust, a także modelowania ich kształtu, znacznie lepiej sprawdza się kwas hialuronowy.