Botoks na lwią zmarszczkę

W gabinecie oferujemy zabieg botoksu na lwią zmarszczkę, można ją zaobserwować na czole. Powstaje wraz z wiekiem, ale staje się zauważalna przede wszystkim u osób, które często się denerwują lub okazują zdziwienie. Te emocje powodują ruch mięśni czoła, przyczyniający się do powstawania lwiej zmarszczki między brwiami. Przez nią twarz wygląda złowrogo, dlatego niektórzy decydują się na jej usunięcie. Na szybkie pojawianie się zmarszczek wpływ mają również promienie słoneczne, palenie tytoniu oraz zaburzona gospodarka hormonalna. W naszym gabinecie oferujemy możliwość usunięcia lwiej zmarszczki za pomocą botoksu. Zabieg jest bezbolesny i nie trwa długo.

Jak wygląda zabieg botoksu na lwią zmarszczkę?

Przed zabiegiem botoksu na lwią zmarszczkę należy odbyć konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Trzeba również zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy: zmyć makijaż, oczyścić oraz odkazić naskórek. Zabieg polega na wypełnieniu lwiej zmarszczki botoksem, czyli toksyną botulinową, nazywaną także jadem kiełbasianym. Toksyna w małej ilości jest wstrzykiwana w odpowiednie mięśnie czoła, co powoduje zatrzymanie ich pracy. Dzięki temu zarówno mięśnie, jak i skóra nie kurczą się i nie marszczą. Przed wykonaniem zabiegu możliwe jest podanie znieczulenia w postaci specjalnej maści znieczulającej. Po botoksie na lwią zmarszczkę mogą pojawić się zaczerwienienia na twarzy, które powinny szybko ustąpić. Usuwanie zmarszczek jest łatwiejsze u młodszych osób, kiedy zmiany na skórze nie są jeszcze tak głębokie.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu botoksu na lwią zmarszczkę są widoczne już po kilku dniach. Podana toksyna zaczyna działać po 2-3 dniach od jej podania, ale na ostateczne efekty należy zaczekać do 10 dni. Zabieg jest odwracalny, co stanowi zarówno jego zaletę, jak i wadę. Osoby, którym zależy na gładkiej skórze twarzy, powinny powtarzać botoks co 4-6 miesięcy. Jeśli jednak Pacjent stwierdzi, że nie jest zadowolony z efektu, po kilku miesiącach mięśnie jego twarzy wrócą do normalnej pracy i nie będzie musiał powtarzać zabiegu. Po pierwszym wykonaniu botoksu efekt może być widoczny krócej, ponieważ mięśnie są przyzwyczajone do mocnej pracy. Po kolejnym zabiegu lwia zmarszczka może nie być zauważalna nawet przez pół roku.