Lwia zmarszczka - 1

Lwia zmarszczka to bruzda, którą można zaobserwować na czole. Obok kurzych łapek jest jedną z bardziej charakterystycznych zmarszczek mimicznych. Powstaje wraz z wiekiem – wskutek utraty elastyczności oraz napięcia skóry twarzy, ale staje się zauważalna przede wszystkim u osób, które często się denerwują lub okazują zdziwienie. Te emocje powodują ruch mięśni czoła, przyczyniający się do powstawania lwiej zmarszczki między brwiami. Lwia zmarszczka pojawia się również u osób młodych, w tym przypadku głównie z powodu intensywnej ekspresji mimicznej. Przez nią twarz wygląda złowrogo, dlatego niektórzy decydują się na jej usunięcie. Na szybkie pojawianie się zmarszczek wpływ mają również promienie słoneczne, palenie tytoniu oraz zaburzona gospodarka hormonalna.

Istnieje szereg kremów lub domowych sposobów, które umożliwiają zredukowanie jej widoczności, jednakże żaden z nich nie gwarantuje skuteczności, dlatego mój gabinet zlokalizowany w Warszawie oferuje profesjonalne zabiegi botoksu na lwią zmarszczkę – w pełni bezpieczne, bezbolesne i przede wszystkim – efektywne. Toksyna botulinowa pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się nielubianej bruzdy. Zaaplikowany preparat blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu miejscowo osłabia napięcie. Efekt wstrzyknięcia botoksu w lwią zmarszczkę polega na wewnętrznym rozluźnieniu mięśnia oraz zewnętrznym wygładzeniu skóry. Na zabieg powinien zdecydować się każdy, kto czuje dyskomfort związany z widocznym zagłębieniem w skórze znajdującym się między brwiami.

JAK WYGLĄDA ZABIEG BOTOKSU NA LWIĄ ZMARSZCZKĘ?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Trzeba również zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy: zmyć makijaż, oczyścić oraz odkazić naskórek. Zabieg polega na wypełnieniu lwiej zmarszczki botoksem, czyli toksyną botulinową, nazywaną także jadem kiełbasianym. Toksyna w małej ilości jest wstrzykiwana w odpowiednie mięśnie czoła, co powoduje zatrzymanie ich pracy. Dzięki temu zarówno mięśnie, jak i skóra nie kurczą się i nie marszczą – tego rodzaju wypełniacz jest uważany bowiem za najsilniejszy sposób zablokowania przekazywania bodźców do mięśni twarzy. Przed wykonaniem zabiegu możliwe jest podanie znieczulenia w postaci specjalnej maści znieczulającej. Po botoksie na lwią zmarszczkę mogą pojawić się zaczerwienienia, które powinny szybko ustąpić. Wykonywany pod okiem specjalistów gwarantuje całkowite bezpieczeństwo oraz w żadnym stopniu nie wpływa na dysfunkcję mimiki twarzy.

Prawidłowo wstrzyknięty botoks w lwią zmarszczkę pozwoli na uzyskanie naturalnego, młodego i świeżego wyglądu twarzy. Nie należy obawiać się efektu maski. Precyzyjnie określam odpowiednią dawkę preparatu pod względem rys twarzy i mimiki, dlatego zabieg jest w pełni bezpieczny. Aby usuwanie lwiej zmarszczki było jak najbardziej skuteczne, w dniu przeprowadzane zabiegu należy powstrzymać się od ćwiczeń i intensywnej aktywności fizycznej. Nie zalecam również wizyt w solarium i saunie.

BOTOKS NA LWIĄ ZMARSZCZKĘ – SKUTECZNY SPOSÓB NA WYGŁADZENIE SKÓRY

Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonego sposobu na pozbycie się zmarszczki pomiędzy brwiami, zachęcam do skorzystania z zabiegu botoksu na lwią zmarszczkę w gabinecie FaceMed!

Lwia zmarszczka to jedna z pierwszych zmarszczek, jakie pojawiają się na twarzy – u dużej części osób staje się widoczna już około 30. roku życia. Mimo groźnie brzmiącej nazwy lwia zmarszczka nie musi oznaczać, że jej posiadacz często się denerwuje – ten typ zmarszczek często związany jest z ekspresyjną mimiką, wadą wzroku lub mrużeniem oczu (np. w słoneczne dni).

Z wiekiem skóra staje się bardziej podatna na zmarszczki pomiędzy brwiami. Aktywność komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych i elastynowych spada, maleje też wydzielanie łoju, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie, w wyniku czego skóra staje się wysuszona i osłabiona.

Skutecznym sposobem na pozbycie się zmarszczki pomiędzy brwiami jest zabieg botoksu na lwią zmarszczkę. Botoks to bezpieczny wypełniacz, który nadaje skórze pomiędzy brwiami jędrność i sprężystość, wygładzając lwią zmarszczkę. Efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu i utrzymują się nawet do pół roku.

Doskonałym uzupełnieniem zabiegu jest botoks na kurze łapki – wypełnienie zmarszczek mimicznych wokół oczu i przywrócenie skórze okolic oczodołowych naturalnej sprężystości.

Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic!

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

Efekty zabiegu botoksu na lwią zmarszczkę są widoczne już po kilku dniach. Podana toksyna zaczyna działać po 2-3 dniach od jej podania, ale na ostateczne efekty należy zaczekać do 10 dni. Zabieg jest odwracalny, co stanowi zarówno jego zaletę, jak i wadę. Osoby, którym zależy na gładkiej skórze twarzy, powinny powtarzać botoks co 4-6 miesięcy. Jeśli jednak Pacjent stwierdzi, że nie jest zadowolony z efektu, po kilku miesiącach mięśnie jego twarzy wrócą do normalnej pracy i nie będzie musiał powtarzać zabiegu. Po pierwszym wykonaniu botoksu efekt może być widoczny krócej, ponieważ mięśnie są przyzwyczajone do mocnej pracy. Po kolejnym natomiast – bruzda może nie być zauważalna nawet przez pół roku.

W gabinecie FaceMed wykonuję zabiegi, które gwarantują skuteczny i zauważalny efekt. Zapewniam bezpieczeństwo oraz miłą atmosferę, udzielając wszystkich informacji oraz sugestii niezbędnych dla Pacjenta.