Botoks na lwią zmarszczkę

Lwia zmarszczka to bruzda, którą można zaobserwować na czole. Powstaje wraz z wiekiem – wskutek utraty elastyczności oraz napięcia skóry twarzy, ale staje się zauważalna przede wszystkim u osób, które często się denerwują lub okazują zdziwienie. Te emocje powodują ruch mięśni czoła, przyczyniający się do powstawania lwiej zmarszczki między brwiami. Przez nią twarz wygląda złowrogo, dlatego niektórzy decydują się na jej usunięcie. Na szybkie pojawianie się zmarszczek wpływ mają również promienie słoneczne, palenie tytoniu oraz zaburzona gospodarka hormonalna.

Istnieje szereg kremów lub domowych sposobów, które umożliwiają zredukowanie jej widoczności, jednakże żaden z nich nie gwarantuje skuteczności, dlatego nasz gabinet oferuje profesjonalne zabiegi botoksu na lwią zmarszczkę – w pełni bezpieczne, bezbolesne i przede wszystkim – efektywne.

Jak wygląda zabieg botoksu na lwią zmarszczkę?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Trzeba również zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy: zmyć makijaż, oczyścić oraz odkazić naskórek. Zabieg polega na wypełnieniu lwiej zmarszczki botoksem, czyli toksyną botulinową, nazywaną także jadem kiełbasianym. Toksyna w małej ilości jest wstrzykiwana w odpowiednie mięśnie czoła, co powoduje zatrzymanie ich pracy. Dzięki temu zarówno mięśnie, jak i skóra nie kurczą się i nie marszczą – tego rodzaju wypełniacz jest uważany bowiem za najsilniejszy sposób zablokowania przekazywania bodźców do mięśni twarzy. Przed wykonaniem zabiegu możliwe jest podanie znieczulenia w postaci specjalnej maści znieczulającej. Po botoksie na lwią zmarszczkę mogą pojawić się zaczerwienienia, które powinny szybko ustąpić. Wykonywany pod okiem specjalistów gwarantuje całkowite bezpieczeństwo oraz w żadnym stopniu nie wpływa na dysfunkcję mimiki twarzy.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu botoksu na lwią zmarszczkę są widoczne już po kilku dniach. Podana toksyna zaczyna działać po 2-3 dniach od jej podania, ale na ostateczne efekty należy zaczekać do 10 dni. Zabieg jest odwracalny, co stanowi zarówno jego zaletę, jak i wadę. Osoby, którym zależy na gładkiej skórze twarzy, powinny powtarzać botoks co 4-6 miesięcy. Jeśli jednak Pacjent stwierdzi, że nie jest zadowolony z efektu, po kilku miesiącach mięśnie jego twarzy wrócą do normalnej pracy i nie będzie musiał powtarzać zabiegu. Po pierwszym wykonaniu botoksu efekt może być widoczny krócej, ponieważ mięśnie są przyzwyczajone do mocnej pracy. Po kolejnym natomiast – bruzda może nie być zauważalna nawet przez pół roku.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi, które gwarantują skuteczny i zauważalny efekt. Zapewniamy bezpieczeństwo oraz miłą atmosferę, udzielając wszystkich informacji oraz sugestii niezbędnych dla Pacjenta.