Botoks na zmarszczki wokół ust

W ofercie naszego gabinetu znajduje się botoks na zmarszczki wokół ust. Powstają one przez działanie mięśnia okrężnego ust, który pracuje mocno przede wszystkim podczas palenia tytoniu, jedzenia, picia, a także całowania. Wraz z wiekiem następuje spadek elastyczności oraz napięcia skóry, przez co zmarszczki na twarzy się uwidaczniają. Warto z nimi walczyć systematycznie, dlatego oferujemy podawanie niewielkich ilości botoksu zwalczającego zmarszczki wokół ust. Jest to dobre rozwiązanie, pozwalające cieszyć się gładką twarzą przez kilka miesięcy. Dla pełnego efektu polecamy także powiększanie ust kwasem hialuronowym, ponieważ oba zabiegi się uzupełniają i powodują niesamowite rezultaty.

Przebieg zabiegu botoksu na zmarszczki wokół ust

Przed przystąpieniem do zabiegu botoksu na zmarszczki znajdujące się wokół ust, należy odbyć konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. W celu usunięcia zmarszczek wykorzystywana jest toksyna botulinowa. Substancja jest gładka i plastyczna, dzięki czemu sprawnie można wstrzyknąć ją pod skórę. Zabieg jest bezbolesny, podczas jego trwania można poczuć jedynie delikatne ukłucia. Na skutek botoksu usta stają się pełniejsze, ich kąciki podniesione, ale najważniejszym efektem jest usunięcie zmarszczek znajdujących się wokół nich.

Pierwsze rezultaty botoksu na zmarszczki wokół ust są widoczne już po kilku dniach, ale na ostateczny efekt należy zaczekać ok. dwóch tygodni. Działanie preparatu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. To, jak długo są widoczne efekty, zależy od różnych czynników, przede wszystkim od organizmu, ale także od trybu życia danego Pacjenta. Po upływie kilku miesięcy zabieg można powtórzyć, aby móc nadal cieszyć się efektem botoksu na zmarszczki wokół ust.