Lifting wolumetryczny - 1

Wśród zabiegów wykonywanych w gabinecie FaceMed znajduje się lifting wolumetryczny, czyli zabieg polegający na modelowaniu twarzy. Pozwala on m.in. na uwydatnienie kości policzkowych i wypełnienie policzków, bez konieczności stosowania skalpela. Z problemami zapadniętych policzków, skierowanymi w dół kącikami ust, a także pozbawioną jędrności skórą zmagają się nie tylko osoby w średnim wieku. Choć utrata objętości twarzy wiąże się przede wszystkim ze zmniejszeniem w miarę upływu lat ilości wiązań kolagenowych i kwasu hialuronowego, to asymetrie i zmęczony wygląd mogą dotyczyć także ludzi młodych. Rozwiązaniem dla jednych i drugich bardzo często okazuje się lifting wolumetryczny.

Lifting wolumetryczny twarzy cieszy się dużą popularnością wśród Pacjentów na całym świecie. Kwas hialuronowy, który używany jest do modelowania rysów, jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim organizmie, dlatego wolumetria twarzy kwasem hialuronowym jest bezpieczna i nie wiąże się ze skutkami ubocznymi.

Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic! W przypadku pytań zachęcam do kontaktu.

NA CZYM POLEGA WOLUMETRIA TWARZY?

Wolumetria twarzy jest modelowaniem jej rysów poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego lub preparatów z jego przewagą w składzie. Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz, który zwiększa objętość tkanki miękkiej i w ten sposób uzupełnia ubytki w coraz bardziej zapadniętej z wiekiem skórze. Używane do liftingu wolumetrycznego preparaty na bazie kwasu wprowadzane są w okolice kości policzkowych, żuchwy, podbródka oraz skroni. Podniesiona w tych miejscach skóra powoduje, że twarz wygląda na pełniejszą i młodszą niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy ma postać żelu, a dodatki w składzie preparatu, czyli stymulatory kolagenu jeszcze bardziej go zagęszczają. Dzięki jego plastycznej postaci można kształtować preparat już po wstrzyknięciu w skórę i w ten sposób nadać twarzy pożądany kształt i symetrię. Lekarz medycyny estetycznej modeluje ostrzykiwane miejsce poprzez delikatny masaż. Ponieważ kwas hialuronowy jest wysoce higroskopijny, szybko zaczyna nabierać objętości – można więc wyczuć, że się powiększa i wypełnia przestrzeń pod skórą.

DO KOGO JEST SKIEROWANY LIFTING WOLUMETRYCZNY TWARZY?

Lifting wolumetryczny twarzy to zabieg skierowany przede wszystkim do osób starszych. Z utratą objętości twarzy zmagają się osoby około pięćdziesiątego roku życia, ponieważ skóra w tym wieku ma już poważny problem z produkcją wystarczającej ilości kolagenu. Pozbawiona tworzonego przez kwas rusztowania, nie jest w stanie opierać się grawitacji ani działaniu mięśni, co prowadzi do odwrócenia tak zwanego trójkąta młodości. Ciężar przenosi się z kości policzkowych w dół, twarz robi się ociężała i traci naturalne kontury. Wolumetria twarzy pozwala także na bezoperacyjną korektę drobnych defektów estetycznych nosa – wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w nasadę wyrówna nos i usunie nierówności.

Lifting wolumetryczny twarzy pozwala wypełnić policzki, unieść kąciki ust czy zretuszować tak zwaną „dolinę łez”. Kwas znajduje sobie miejsce w przestrzeni międzykomórkowej, w ten sposób podtrzymując obecne w składzie skóry budulce – kolagen i elastynę. Po zabiegu dochodzi także do ich namnożenia, przez co skóra odzyskuje swoją jędrność i młody wygląd.

Medycyna estetyczna pomaga nie tylko osobom w średnim wieku. Lifting wolumetryczny pozwala na modyfikację asymetrii, a także w przypadkach, gdy kontury twarzy zmieniają się pod wpływem wahań wagi ciała. Zabieg umożliwia także wymodelowanie profilu. W czasie konsultacji Pacjent ustala z lekarzem, gdzie tkwi przyczyna problemu. Mogą to być różnice w objętości policzków czy w kształcie kości policzkowej, które można zniwelować za pomocą kwasu hialuronowego.

Z liftingu wolumetrycznego twarzy korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Odpowiednio wykonany lifting wolumetryczny daje wyraźny, ale naturalny efekt i nie wygląda sztucznie. Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic, którzy poszukują profesjonalnego zabiegu wolumetrii twarzy!

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTU

Preparat z kwasem hialuronowym ma zdolność pochłaniania wody, w związku z czym zmienia swoją objętość, co trwa do około 3 tygodni po jego aplikacji w skórę. Dopiero po tym czasie można zobaczyć pełen efekt wypełnienia. Ponieważ lifting wolumetryczny wykonywany jest jako zastrzyk, tuż po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Znikają one najpóźniej po kilku dniach.

W zależności od typu zastosowanego preparatu, a także naturalnych predyspozycji, wypełnienie utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. By cieszyć się rezultatami liftingu wolumetrycznego jak najdłużej, warto przed nim zdecydować się na zabieg botoksem, który zredukuje zmarszczki mimiczne. Należy także koniecznie zrezygnować z palenia papierosów – tytoń znacząco przyspiesza rozkład kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy w pełni ulega procesom metabolicznym. Substancja ta z czasem dzieli się na mniejsze fragmenty, które następnie są transportowane z limfą do węzłów chłonnych oraz z krwią do wątroby. Tam ulegają rozłożeniu i są wydalane. Oznacza to, że kwas hialuronowy jest naturalnie usuwany z ludzkiego ciała i nie obciąża organizmu. Dodatkowo kwas hialuronowy jako substancja występująca w ludzkiej skórze, nie uczula, a jego aplikacja nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Lifting wolumetryczny twarzy kwasem hialuronowym jest więc bezpieczny i nie wpływa negatywnie na zdrowie.

Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic! Ze względu na duże zainteresowanie zabiegiem liftingu wolumetrycznego, proszę o wcześniejszą rezerwację wizyt. W przypadku pytań zachęcam do kontaktu.