Mezoterapia igłowa

Jednym ze skutecznych, niechirurgicznych sposobów na gładką i rozświetloną skórę jest zabieg nazwany mezoterapią igłową. Polega on na podaniu skórze dobranych do jej indywidualnych potrzeb substancji aktywnych. Należą do nich zarówno kwas hialuronowy, jak i witaminy czy minerały. Znajdują się one też w wielu kremach, jednak dopiero zastrzyk z tzw. koktajlem witaminowym działa na odmłodzenie skóry najlepiej.

Udowodnione jest, że skóra wchłania kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne tylko w małym ułamku procenta. Przez to, że zatrzymują się one na naskórku, ich działanie nie jest wystarczające dla jej odżywienia. Stąd też pomysł, aby podać je bezpośrednio do skóry właściwej lub głębiej – do tkanki podskórnej. Sposobem na to są mikronakłucia, które pozwalają przebić się przez barierę i dotrzeć do właściwego miejsca.

Modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy znacząco przyczynia się do poprawy estetyki wyglądu, zauważalnego odmłodzenia oraz skorygowania jej kształtu. Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem, który efektywnie regeneruje twarz. Dedykowany jest zarówno osobom, u których pojawiły się pierwsze zmarszczki, jak i tym, u których bruzdy i nierówności są bardzo widoczne. Może także pomóc w walce z bliznami potrądzikowymi.

Warto nadmienić, że modelowanie twarzy przy pomocy mezoterapii igłowej gwarantuje w pełni naturalny efekt – dzięki precyzyjnemu dobraniu składników do specyfikacji oraz wymagań skóry Pacjenta. Zabieg ten jest uznawany za najlepszy sposób pobudzenia komórek do produkcji włókien kolagenowych oraz przywrócenia odpowiedniego poziomu witamin i minerałów. Wykonywany przez specjalistów gwarantuje zauważalne i odczuwalne efekty.

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Mezoterapia igłowa twarzy wykorzystuje technikę mikronakłuć do podania skórze koktajli witaminowych. Narzędziem do tego może być zwykła strzykawka z igłą, specjalny pistolet lub wyposażony w rolki dysk. Podczas zabiegu Pacjent może odczuwać delikatny ból i dyskomfort spowodowane iniekcją igieł. Również przez to skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Są to skutki nakłuć, które utrzymują się tylko przez kilka pierwszych godzin.

Za pomocą mezoterapii igłowej możliwe jest modelowanie twarzy zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta. Jest to uniwersalny zabieg, odpowiedni dla każdego typu cery. Ma wielokierunkowe działanie – skutecznie wygładza i uelastycznia skórę, ale też ją odżywia i rozświetla. Zabieg wykonywany jest głównie na partie twarzy, szyi i dekoltu, a także na skórę głowy, gdzie zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Dla utrwalenia efektów powinno się go kilkukrotnie powtórzyć, na początku w odstępie około 2 tygodni, a później mniej więcej co pół roku.

Mezoterapia igłowa wykonywana w naszym gabinecie cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród Pacjentów. Jest to szybki zabieg, dzięki któremu możliwe jest odmłodzenie wyglądu twarzy, jej nawilżenie oraz odżywienie. Jeśli są Państwo zainteresowani ceną mezoterapii igłowej, można się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo. Odpowiemy na pytania i przedstawimy cennik zabiegów dostępnych w naszej ofercie.