Usuwanie zmarszczek - 1

Na zabieg usuwania zmarszczek bardzo często decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Do powstawania zmarszczek przyczyniają się przede wszystkim promienie słoneczne, które ograniczają produkcję kolagenu. Szkodliwy wpływ na cerę mają również czas, mimika oraz sen. Mimika powoduje m.in. kurze łapki, natomiast wiek ogranicza znajdujący się w skórze kwas hialuronowy. Przez to nawet nieodpowiednie ułożenie głowy na poduszce może zmodyfikować wygląd.

Korekcja zmarszczek jest jak najbardziej możliwa, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób walczyć z konkretnymi rodzajami pojawiających się na twarzy niedoskonałości. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed do zabiegów usuwania zmarszczek stosowany jest botoks i kwas hialuronowy (preparat dobieram do rodzaju ubytku). Warunkiem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu mającego na celu usunięcie zmarszczek jest pełnoletność.

Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic!

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala na pozbycie się ich z całej twarzy. Zabieg nie jest bolesny, przed jego wykonaniem skórę należy posmarować specjalnym kremem, zawierającym środek znieczulający. Wypełnianie zmarszczek przynosi od razu efekty, ale zabieg należy regularnie powtarzać, aby jak najdłużej cieszyć się rezultatami. Użyty preparat po pewnym czasie podlega degradacji, przez co trzeba powtórzyć zabieg.

Istnieje kilka metod aplikowania kwasu hialuronowego. W zależności od typu zmarszczki, kwas może być podawany liniowo (wzdłuż zmarszczek) lub w postaci nici hialuronowych. Możliwe jest także zastosowanie metody depozytowej, która polega na wstrzyknięciu kwasu bezpośrednio w bruzdę zmarszczki, w wyniku czego powstaje pęcherzyk z substancją, która rozpuszcza się i wygładza skórę w ciągu 1-3 dni.

Wybór optymalnej metody aplikacji zależy od rodzaju zmarszczek, typu skóry i innych czynników. O tym, w jaki sposób podany zostanie kwas hialuronowy, decyduje lekarz medycyny estetycznej po rozmowie z Pacjentem. Odpowiednio dobrany sposób wstrzyknięcia kwasu hialuronowego gwarantuje najlepsze efekty usuwania zmarszczek i poprawy wyglądu skóry.

Przeciwskazania do usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Po zabiegu zalecane jest unikanie promieni słonecznych, basenów i sauny oraz możliwie jak najrzadsze dotykanie miejsca, w które został wstrzyknięty kwas.

CO LEPSZE NA ZMARSZCZKI – BOTOKS CZY KWAS HIALURONOWY?

Na pytanie, który z zabiegów jest lepszy na zmarszczki, czy botoks, czy zastrzyki z kwasem hialuronowym, odpowiem przewrotnie, że oba. Najlepszy efekt daje połączenie obu zabiegów, ponieważ obie substancje w inny sposób działają na skórę. Kwas hialuronowy to naturalny, obecny w skórze związek, który tracimy z wiekiem. Wstrzykując go, zostają uzupełnione jego braki. Kwas ma konsystencję żelu, dlatego można go dodatkowo ukształtować. Z kolei botoks paraliżuje mięśnie, z tego powodu nie jest skutecznym preparatem na zmiany powstałe w wyniku starzenia. Działa za to na zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki i płytkie bruzdy na czole. Zalecany jest też palaczom, u których powstają zmarszczki mimiczne nad górną wargą ust.

Aby mieć pewność, że zabieg będzie optymalnie dobrany do rodzaju zmarszczek, typu skóry i innych czynników, warto zwrócić się po pomoc do specjalisty od medycyny estetycznej. W moim gabinecie znajdą Państwo wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące zabiegu i profesjonalne porady odnośnie najlepszej metody usuwania zmarszczek.

INNA METODA USUWANIA ZMARSZCZEK

Efekt rozświetlonej i gładkiej skóry można uzyskać, decydując się na zabieg nazywany mezoterapią igłową. Przebiega on w podobny sposób, jak zastrzyki z botoksem lub kwasem hialuronowym, natomiast jedną z różnic stanowi podany do skóry preparat. Preparat dobierany jest do problemu, który sprowadza do gabinetu Pacjenta. Każdą wizytę rozpoczynam od szczegółowego wywiadu z Pacjentem i rozmowy, w trakcie której lekarz ustala, jaka metoda usuwania zmarszczek sprawdzi się najlepiej.

Mogą Państwo samodzielnie wybrać metodę usuwania zmarszczek, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania konkretnych zabiegów. Chętnie jednak służę radą i wsparciem – w każdej chwili można skorzystać z mojej wiedzy oraz doświadczenia. Odpowiem na wszystkie pytania i wytłumaczę, na czym polegają konkretne zabiegi, których celem jest usunięcie zmarszczek.

Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic! Ze względu na duże zainteresowanie zabiegiem usuwania zmarszczek, proszę o wcześniejszą rezerwację wizyty. W przypadku pytań zachęcam do kontaktu!