Usuwanie zmarszczek

Na zabieg usuwania zmarszczek bardzo często decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Do ich powstawania przyczyniają się przede wszystkim promienie słoneczne, które ograniczają produkcję kolagenu. Szkodliwy wpływ na cerę mają również czas, mimika oraz sen. Mimika powoduje m.in. kurze łapki, natomiast wiek ogranicza znajdujący się w skórze kwas hialuronowy. Przez to nawet nieodpowiednie ułożenie głowy na poduszce może zmodyfikować wygląd.

Korekcja zmarszczek jest jak najbardziej możliwa, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób walczyć z konkretnymi rodzajami pojawiających się na twarzy niedoskonałości. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed do zabiegów usuwania zmarszczek stosujemy botoks i kwas hialuronowy, dobierając preparat do rodzaju ubytku. Warunkiem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu mającego na celu usunięcie zmarszczek jest pełnoletność.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala na ich pozbycie się z całej twarzy. Zabieg nie jest bolesny, przed jego wykonaniem skórę należy posmarować specjalnym kremem, zawierającym środek znieczulający. Wypełnianie zmarszczek przynosi od razu efekty, ale zabieg należy regularnie powtarzać, aby jak najdłużej cieszyć się rezultatami. Użyty preparat po pewnym czasie podlega degradacji, przez co trzeba powtórzyć zabieg.

Przeciwskazania do usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Co lepsze na zmarszczki – botoks czy kwas hialuronowy?

Na pytanie, który z zabiegów jest lepszy na zmarszczki, czy botoks, czy zastrzyki z kwasem hialuronowym, odpowiemy przewrotnie, że oba. Najlepszy efekt daje połączenie obu zabiegów, ponieważ obie substancje w inny sposób działają na skórę. Kwas hialuronowy to naturalny, obecny w skórze związek, który tracimy z wiekiem. Wstrzykując go, zostają uzupełnione jego braki. Kwas ma konsystencję żelu, dlatego możemy go dodatkowo ukształtować. Z kolei botoks paraliżuje mięśnie, z tego powodu nie jest skutecznym preparatem na zmiany powstałe w wyniku starzenia. Działa za to na zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki i płytkie bruzdy na czole. Zalecany jest też palaczom, u których powstają zmarszczki mimiczne nad górną wargą ust.

Inna metoda usuwania zmarszczek

Efekt rozświetlonej i gładkiej skóry można uzyskać, decydując się na zabieg nazywany mezoterapię igłową. Przebiega on w podobny sposób, jak zastrzyki z botoksem lub kwasem hialuronowym, natomiast jedną z różnic stanowi podany do skóry preparat. Mogą to być koktajle witaminowe lub bogatopłytkowe osocze. Preparat dobierany jest do problemu, który sprowadza do nas Pacjenta. Mogą Państwo samodzielnie wybrać metodę usuwania zmarszczek, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania konkretnych zabiegów. Nasi specjaliści służą jednak radą i wsparciem – w każdej chwili można skorzystać z ich wiedzy oraz doświadczenia. Odpowiedzą na wszystkie pytania i wytłumaczą, na czym polegają konkretne zabiegi, których celem jest usunięcie zmarszczek.