Botoks na kurze łapki

Botoks na kurze łapki to idealna propozycja dla osób, które nie lubią zmarszczek na swojej twarzy. Kurze łapki to określenie na zmarszczki pojawiające się wokół oczu, a także po ich boku. Powstają na skutek starzenia się skóry, ale często można je zaobserwować już w młodym wieku. Do ich tworzenia przyczyniają się śmiech, mrużenie oczu oraz nadmierna ekspozycja twarzy na działanie promieni UV. Proces starzenia się skóry przyspiesza również palenie tytoniu.

Kurze łapki nie są głębokie, ale mimo to postarzają twarz i mogą wywoływać dyskomfort. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Najczęściej wybieraną metodą na pozbycie się kurzych łapek jest botoks. Odpowiednio spreparowany wypełniacz z toksyny botulinowej wygładza twarz i sprawia, że wygląda ona znacznie młodziej. W naszym gabinecie medycyny estetycznej zlokalizowanym w Warszawie wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne i sprawdzone preparaty. Doświadczony zespół specjalistów w indywidualny sposób opracowuje plan każdego zabiegu aplikacji botoksu w kurze łapki. Zadowolenie oraz uznanie naszych klientów jest dla nas priorytetem.

Jak działa botoks na kurze łapki?

Jeżeli chcą Państwo usunąć zmarszczki, najpierw trzeba umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista przeprowadzi dokładny wywiad z Pacjentem, na podstawie którego będzie mógł dobrać odpowiednie proporcje preparatu niezbędnego do zabiegu. Aby zabieg wstrzyknięcia botoksu w kurze łapki w pełni spełnił oczekiwania klienta, podczas konsultacji analizowana jest również mimika twarzy oraz jej rysy. To pozwoli na dokładne zaplanowanie miejsca nakłucia. Wszystko to umożliwi uzyskanie naturalnego i zadowalającego efektu. Botoks jest wstrzykiwany pod skórę, dzięki czemu już po kilku dniach kurze łapki znikają z twarzy. Preparat redukuje napięcie mięśni, ponieważ blokuje przewodzenie impulsów, pobudzających skurcze mięśni. Toksyna botulinowa, nazywana również jadem kiełbasianym jest naturalną toksyną, bardzo często wykorzystywaną w medycynie estetycznej. Jej przygotowanie odbywa się w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu botoks nie jest szkodliwy. Zabieg trawa krótko, specjalista zwykle wykonuje go w 20 minut. Co ważne, aplikacja botoksu na kurze łapki nie wymaga wcześniejszego znieczulenia miejscowego. Lekki dyskomfort może być związany jedynie z delikatnym uszczypnięciem. Zapewniamy, że ból w dużym stopniu przypomina ten pojawiający się wraz z ugryzieniem komara, natomiast efekt młodej i wygładzonej skóry jest spektakularny. Należy pamiętać, że tuż po zabiegu i przed około 4 godziny po wyjściu z gabinetu nie zaleca się schylania i leżenia. Nie powinno się również masować miejsca, w którym zaaplikowano botulinę.

Długość utrzymywania się efektów

Efekty botoksu stosowanego na kurze łapki są widoczne po ok. tygodniu i utrzymują się przez ok. pół roku, w zależności od organizmu. Na ten czas wpływają przede wszystkim aktywność fizyczna, metabolizm, a także zażywane przez Pacjenta lekarstwa. Po kilku miesiącach efekt przestaje być widoczny – wtedy zaleca się powtórzenie zabiegu. Botoksu na kurze łapki nie można jednak wykonywać wcześniej niż po 4 miesiącach od poprzedniego podania preparatu.