Wypełnianie fałdów nosowo-wargowych

Oferujemy wypełnianie fałdów nosowo-wargowych, czyli bruzd pojawiających się wraz z wiekiem, gdy skóra traci swoją witalność. Można je zauważyć na twarzy – pomiędzy nosem a dwoma kącikami ust. Fałd nosowo-wargowy sprawia, że twarz wygląda na starszą. Jego powstawanie wiąże się ze zmniejszoną ilością kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w tkance podskórnej. Substancje te odpowiadają za napięcie skóry. W momencie ich tracenia skóra opada, ponieważ poddaje się sile grawitacji. Niestety, jest to wynik naturalnego procesu starzenia, dlatego dotyczy każdego człowieka.

Jest kilka metod na pozbycie się postarzających twarz bruzd nosowo-wargowych. Chirurgia plastyczna proponuje lifting, jest to jednak zabieg inwazyjny, a także dosyć kosztowny. Alternatywą jest wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym, czyli najbardziej naturalnym związkiem stosowanym do usuwania zmarszczek. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu (w postaci żelu) pod skórę. Dzięki jego higroskopijnym właściwościom kwas nabiera objętości i wypełnia ubytek, przez co zmarszczki w widoczny sposób się wygładzają.

Komu zaleca się wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym?

Medycyna estetyczna rozróżnia dwa typy zmarszczek – statyczne oraz czynne. Zmarszczki czynne powstają w wyniku pracy mięśni twarzy, są to tzw. zmarszczki mimiczne, natomiast zmarszczki statyczne są rezultatem utraty białek budulcowych. Korekta kwasem hialuronowym zalecana jest osobom, u których bruzda jest płytka i powstała w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry. W przypadku zmarszczek mimicznych, powstających pod wpływem skurczy mięśni, lepsze efekty osiągniemy, korzystając z zastrzyków botoksem. Sprawią one, że mięśnie się rozluźnią i przestaną działać na skórę. Z kolei Pacjentom z głębokimi, rzucającymi się w oczy bruzdami zalecamy wybór obu metod redukcji zmarszczek – botoks i zastrzyk z kwasem hialuronowym.

Jak działa korekcja kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy ma wiele cech, ale dwie są istotne z punktu widzenia medycyny estetycznej. Po pierwsze, związek ten jest higroskopijny i absorbując wodę, zwiększa swoją objętość. Po drugie, pobudza komórki do produkcji kolagenu, wpływającego na elastyczność skóry. W momencie wypełnienia zmarszczek kwasem, pod skórą pojawia się swoiste rusztowanie, dzięki czemu zagłębienia się spłycają. Po mniej więcej trzech tygodniach substancja zyskuje swoją maksymalną objętość. Dodatkowo w obszarze, gdzie nastąpiła iniekcja, zwiększa się produkcja kolagenu. Wszystko to powoduje widoczną korekcję zmarszczek i poprawę stanu skóry: jej elastyczności, gładkości i nawilżenia.

W zależności od wieku, stanu skóry, przyzwyczajeń i diety, a także użytego środka, rezultaty usuwania bruzd kwasem hialuronowym są widoczne od ośmiu do dwunastu miesięcy. Po tym czasie związek rozkłada się w skórze, przez co efekty zabiegu przestają być widoczne. Możliwe jest wtedy wykonanie zastrzyku kwasem ponownie. Warto wiedzieć, że kolejne spłycenie bruzd wymagać będzie mniejszej ilości preparatu do uzyskania pożądanych efektów.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Aby efekty wypełniania fałdów nosowo-wargowych były widoczne jak najdłużej, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. W tym celu warto używać kosmetyków z silnym filtrem przeciwsłonecznym, a także produktów z serii anti-age oraz zawierających witaminy i koenzym Q10. Bardzo ważne jest także zrezygnowanie z nałogu tytoniowego – palenie papierosów prowadzi do rozkładu kwasu hialuronowego, przez co efekty zabiegu mogą zostać szybko zredukowane. Odpowiednia pielęgnacja twarzy nie tylko pozwoli utrzymać rezultat usuwania bruzd, ale także poprawi stan skóry i zmniejszy negatywne działanie na nią czynników zewnętrznych.