Jeśli igła kojarzy ci się z bólem, nieprzyjemnym ukłuciem czy trudno schodzącą opuchlizną i właśnie te nieprzyjemne skojarzenia powstrzymują cię przed skorzystaniem z mezoterapii, nasz wpis rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.
Igieł do mezoterapii nie trzeba się bowiem bać. Dzięki nim pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, odmłodzimy i poprawimy wygląd skóry, a także zapobiegniemy łysieniu oraz wypadaniu włosów. Jeśli jeszcze nie wiesz, czy mezoetrapia jest bezpieczna zapoznaj się z naszym blogiem.
Na czym polega zabieg?
Omawiany zabieg mezoterapii polega na dostarczaniu do organizmu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Proces ten odbywa się za pomocą niewielkich igieł oraz pistoletu.
W trakcie zabiegu skórę nakłuwa się na głębokości około 3 mm, dzięki czemu substancje przenikają bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Nakłucia wykonuje się w odstępach 5-10 mm. Skóra, pobudzana nakłuciami i w wyniku powstałych mikrouszkodzeń, zaczyna się samo regenerować i produkować niezbędne substancje.
Wskazań do mezoterapii jest wiele, a wśród nich:
- zmarszczki
- przebarwienia
- trądzik
- rozstępy
- celulit
- nadmiar tkanki tłuszczowej
- wypadanie włosów i łysienia.
Czy mezoterapia jest bezpieczna?
Mezoterapia jest bezpieczna przede wszystkim ze względu na fakt, że nie obciąża nerek ani wątroby. Jest wykonywana w warunkach sterylnych, z zachowaniem wszelkich standardów higienicznych i standardów bezpieczeństwa. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje poważnych skutków ubocznych.
Ponadto przeprowadzanie tego typu zabiegów regulowane jest prawem, a w szczególności umową z 30 sierpnia 1991 roku o zakładach opieki zdrowotnej, Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 17 lutego 2004 roku w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, Umową z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych oraz Rozporządzeniem w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej. Aby móc wykonywać zabiegi mezoterapii niezbędne jest przejście odpowiedniego kursu, zakończonego otrzymaniem certyfikatu.
Warto szukać gabinetów, które specjalizują się w jednym typie zabiegów, takich jak gabinet FaceMed, zajmujący się zabiegami z użyciem kwasu hialuronowego i toksyn, aplikowanych za pomocą igły jedynie na skórę twarzy. Dzięki pomocy osoby, będącej fachowcem w danej dziedzinie, zyskamy gwarancję udanego zabiegu.