Zbyt szczupła twarz – jak uporać się z problemem? - 1

zastrzyki z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny składnik występujący w organizmach żywych, który pełni kluczową funkcję w procesach nawilżania i utrzymania elastyczności skóry. W miarę starzenia się organizmu jego ilość maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek, utraty jędrności i elastyczności skóry. Efektem może być zbyt szczupła twarz. Jak się pozbyć tego problemu?

Metody aplikacji kwasu hialuronowego

W zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju problemu, lekarz może zastosować różne metody aplikacji kwasu hialuronowego. Najpopularniejszymi z nich są zastrzyki, które pozwalają na precyzyjne wprowadzenie substancji w wybrane miejsca. Istnieją również metody nieinwazyjne, takie jak mezoterapia igłowa czy mikronakłuwania, które polegają na wprowadzaniu kwasu hialuronowego za pomocą bardzo cienkich igieł lub specjalnych urządzeń.

Wskazania do stosowania zastrzyków z kwasem hialuronowym

Zastrzyki z kwasem hialuronowym są polecane osobom, które chcą poprawić wygląd swojej twarzy, zredukować widoczność zmarszczek i bruzd, a także poprawić owal twarzy. Wskazaniami do zabiegu są m.in. utrata jędrności skóry, głębokie zmarszczki mimiczne czy bruzdy nosowo-wargowe. Zastrzyki z kwasem hialuronowym mogą być również stosowane w celu wypełnienia policzków, co pozwala na uzyskanie pełniejszego i młodszego wyglądu twarzy.

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadza się w gabinecie medycyny estetycznej. Przed jego wykonaniem lekarz dokładnie ocenia stan skóry pacjenta oraz omawia oczekiwane efekty i możliwe ryzyka związane z zabiegiem. Następnie, po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, lekarz wykonuje zastrzyki w wybrane miejsca na twarzy. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, jednak przez kilka dni powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji na słońce.