Zmarszczki palacza – problem nie tylko u palących - 1

palacz

Wbrew swojej nazwie, zmarszczki palacza dotyczą nie tylko osób, które często palą. Są to bowiem pionowe bruzdy, które u części osób pojawiają się w naprawdę młodym wieku, zazwyczaj około 25. roku życia. Z czego to wynika oraz w jaki sposób można sobie z nimi poradzić?

Jak powstają zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza powstają w skutek rozciągania skóry twarzy, zazwyczaj w skutek częstego napinania mięśni nad ustami. Doprowadza do tego nie tylko czynność palenia, ale również żucie gumy, częste picie przez słomkę, a nawet – wydawałoby się prozaiczne – układanie ust w tzw. dzióbek.

Istnieje też szereg czynników, które przyspieszają proces powstawania zmarszczek palacza. Do grupy takich czynników należą:

  • nadmierne opalanie się i nieużywanie filtrów przeciwsłonecznych,
  • wysoko przetworzona dieta, która odwadnia organizm,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, niedopasowanych do rodzaju skóry.

Jak poradzić sobie ze zmarszczkami palacza?

Pierwszym krokiem walki ze zmarszczkami palacza powinna być prewencja. Kluczowe jest jednak nie tylko unikanie palenia, ale także innych wspomnianych wcześniej czynników, które doprowadzają do powstawania problemu. Pomocne może być też wykonywanie ćwiczeń i masażu twarzy. Przykładem jest oklepywanie problematycznych miejsc, z zachowaniem delikatności, a jednocześnie ze sporą intensywnością. Pomocne będzie dodatkowo głośne wymawianie samogłosek, przy czym aby taki trening był skuteczny, kluczowe znaczenie będzie miała jego regularność.

Jeśli problem ze zmarszczkami palacza jest już bardziej zaawansowany, wówczas najlepszym sposobem na ich wyeliminowanie są zastrzyki z kwasem hialuronowym. Substancja to pozwala pozbyć się wielu niedoskonałości, w tym zlikwidować nieestetyczne wgłębienia na twarzy i uelastycznić skórę. Efekty takiego zabiegu, również w przypadku zmarszczek palacza, będą widoczne od razu. Jeśli zaś chodzi o trwałość efektów, zależy ona od wielu czynników, trzeba bowiem pamiętać, że kwas ten jest rozkładany w organizmie.

Zmarszczki palacza to dość powszechny problem, który może pojawić się nawet u bardzo młodych osób. Jak jednak widać istnieją skuteczne sposoby na radzenie sobie z tym problemem, a jednym z najlepszych jest wykorzystanie naturalnej substancji, jaką jest kwas hialuronowy. Zabiegi przy jego użyciu wykonujemy również w naszym gabinecie.