Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - 1

kobieta

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Znajduje się w skórze, a jego zasadniczą funkcją jest utrzymywanie protein strukturalnych; kolagenu oraz elastyny. To dzięki niemu jest napięta, elastyczna oraz sprężysta, jeśli jest go za mało staje się wiotka i podatna na zmarszczki. Wtedy warto skorzystać z bogatej oferty zabiegów z kwasem hialuronowym.

Modelowanie policzków

Modelowanie twarzy to inaczej wolumetria twarzy. Kwas hialuronowy, o dużej gęstości, zostaje wprowadzony w głąb tkanek w okolicach kości jarzmowych, za pomocą kaniuli lub bardzo cienkich igieł. Wypełniacz zwiększy objętość tkanek miękkich i zastąpi tłuszczu w miejscach, gdzie najbardziej go brakuje.

Omawiany zabieg daje olśniewający efekt dyskretnego wygładzenia skóry twarzy i skutecznie usuwa zmarszczki. Polecany jest zwłaszcza pacjentkom dojrzałym.

Powiększanie ust

Jeśli zbyt małe usta stanowią dla ciebie duży kompleks, warto zdecydować się na zabieg powiększenia ust przy użyciu kwasu hialuronowego.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który na postać żelu, za pomocą cienkiej igły. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a  pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak na pełne efekty trzeba będzie poczekać do dwóch tygodni. Kwas hialuronowy bowiem ma właściwości higroskopijne i zwiększa swoją objętość. W efekcie wargi są pełniejsze, jędrniejsze i lepiej nawilżone.

Korekcja zmarszczek

Kwas hialuronowy, ze względu na swoją budowę, spłyca zmarszczki oraz poprawia się elastyczność i gładkość skóry, zapobiegając powstawaniu nowych. Możemy być pewni, że po takim zabiegu skóra będzie zdrowsza i bardziej nawilżona.

Warto także wspomnieć o zabiegu wypełnienia fałdów nosowo wargowych, w trakcie którego także wykorzystuje się dobroczynne właściwości kwasu hialuronowego.

Aby być pewnym, że przeprowadzane zabiegi przyniosą oczekiwany efekt, wybierajmy renomowane gabinety, które posiadają niezbędne certyfikaty.