Wypełnianie policzków sposobem na zapadniętą twarz - 1

GettyImages

Zapadnięte policzki to mankament urody, z którym boryka się wiele osób. Najczęściej problem ten dotyczy osób szczupłych. Główną jego przyczyną jest wiek. Już od ok. 40. roku życia pod wpływem naturalnych procesów starzenia skóra zaczyna tracić jędrność. U osób młodszych zaważyć mogą uwarunkowania genetyczne, drastyczna utrata wagi lub jej częste wahania. “Zapadanie się” policzków wynika z utraty naturalne podściółki tłuszczowej, która występuje pod skórą oraz osłabienia mięśni twarzy i powięzi, które stanowią niejako jej rusztowanie. Przez zapadnięte policzki twarz wygląda na zmęczoną, sprawia wrażenie wychudzonej, co dodaje lat, a ujmuje atrakcyjności.

Sposobów na ujędrnienie skóry na policzkach jest wiele, począwszy od kosmetyków dostępnych w sklepach, poprzez zabiegi kosmetyczne, aż po specjalne ćwiczenia twarzy. Efekty tych starań najczęściej są jednak minimalne i wymagają długotrwałego wysiłku. Długotrwałe i zauważalne rezultaty przynosi jednak profesjonalny zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg kwasem hialuronowym na zapadnięte policzki?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie problemu jest wypełnienie policzków kwasem hialuronowym. Kwas ten występuje naturalnie w skórze właściwej i właśnie dzięki niemu skóra jest sprężysta i nie zapada się. Niestety z wiekiem sukcesywnie zaczyna go ubywać, przez co pojawia się utrata jędrności w górnej warstwie skóry. Już od 40. roku życia można zaobserwować wyraźne efekty zachodzących zmian w organizmie.

Wstrzyknięty pod skórę kwas hialuronowy powoduje wypełnienie wybranych miejsc i ujędrnienie skóry. Odpowiada on również za odpowiednie nawilżenie skóry, przez co wygląda ona na bardziej elastyczną i młodą.

Pierwsze efekty zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu, a najlepsze rezultaty osiąga się po ok. 3 tygodniach. Oprócz odbudowy rusztowania hialuronowego zabieg prowadzi do pobudzenia komórek do produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Dzięki temu twarz wygląda na pełniejszą, gładszą i młodszą.