Usuwanie zmarszczek – zalety - 1

zmarszczki

Sposobów na zmarszczki jest wiele: wklepywanie specjalistycznych kremów, wysypianie się, relaks na łonie natury… Nic jednak nie zniweluje zmarszczek tak, jak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy i botoks bowiem mają zbawienną moc dla naszej skóry. Jakie są zalety usuwania zmarszczek w zaciszu kosmetycznego gabinetu, dowiesz się z naszego wpisu.

Postaw na botoks

Zabiegi z użyciem botoksu polecane są szczególnie w trzech przypadkach:

  • zmarszczek mimicznych
  • powstających pod wpływem skurczy mięśni
  • zmarszczek u osób starszych

Zaletą tego typu zabiegów jest znaczące rozluźnienie mięśni i w efekcie brak ich bezpośredniego oddziaływania na skórę.

Metoda ta doskonale poradzi sobie z głębokimi zmarszczkami na czole, między brwiami oraz wokół oczu, charakterystycznymi dla osób starszych.

A może hialuron?

Kwas hialuronowy, szeroko wykorzystywany w medycynie estetycznej, to związek higroskopijny i absorbujący wodę, przez co zwiększa swoją objętość. Wstrzyknięty pod skórę, pobudza komórki do produkcji kolagenu, który wpływa w ogromnym stopniu na elastyczność skóry.

Zaletą zabiegów usuwania zmarszczek z użyciem kwasów hialuronowych jest spłycenie zagłębień oraz zmarszczek. Po trzech tygodniach omawiana substancja zyskuje swoją maksymalną objętość. Atutem kwasu hialuronowego jest także fakt, iż zmarszczki nie tylko znikają, lecz również poprawia się elastyczność i gładkość skóry. W efekcie skóra jest zdrowa i nawilżona.

Na koniec warto wspomnieć o wolumetrii twarzy, czyli modelowaniu policzków. Podczas tego zabiegu kwas wprowadza się w głąb tkanek w okolicach kości jarzmowych. W efekcie następuje zwiększenie objętości tkanek miękkich, a tłuszcz zostaje zastąpiony w miejscach, gdzie najbardziej go brakuje.

Usuwanie zmarszczek jest ze wszech miar korzystne. Profesjonalne gabinety kosmetyczne zaproponują nam różne metody pozbycia się nieestetycznych bruzd. Dzięki temu poprawi się nasz wygląd, co wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne.