„Usta karpia”. Jak tego uniknąć? - 1

kobieta i szkło powiększające

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Coraz więcej kobiet decyduje się na wizytę w salonie, by poprawić mankamenty swojej urody. Jednym z najpopularniejszych zabiegów stało się powiększanie ust. Jeszcze kilka lat temu kojarzyło się ono z ustami nienaturalnie dużymi, wypukłymi, nazywanymi często „karpikiem”. Kobiety, które chciałyby tylko skorygować kształt swoich ust lub je nieco powiększyć zazwyczaj nie chcą tak spektakularnego efektu. Czy w związku z tym zabieg powiększania ust jest dla nich?

To Ty decydujesz!

Zdecydowanie tak. Powiększanie ust to zabieg, podczas którego wstrzykuje się w nie kwas hialuronowy, nazywany potocznie wypełniaczem. Od ilości wstrzykniętego preparatu zależy, jaki efekt osiągniemy. Panie, które oczekują sporego powiększenia, zazwyczaj zużywają więcej niż jedną ampułkę podczas zabiegu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kwasu podać mniej, a kształt i rozmiar ust tylko delikatnie skorygować. Powiększanie ust może więc dotyczyć tylko jednej wargi, lub nadawania im symetrii. Chociaż same usta wyglądają wtedy bardzo naturalnie i nie przyciągają większej uwagi, cała twarz nabiera równych proporcji i… urody! Przed zabiegiem wystarczy ustalić z lekarzem medycyny estetycznej, jakiego efektu oczekujemy, a dobierze on odpowiednią dawkę preparatu.

Na co uważać?

Decydując się na powiększanie ust, warto wybrać usługę w renomowanym gabinecie. Tylko tam mamy pewność co do sterylności zabiegu oraz tego, że będzie od w 100% bezpieczny dla naszego zdrowia. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, lekarz skoryguje swoją pracę. Osoby pracujące w gabinetach najczęściej mogą pochwalić się swoim portfolio, możemy więc wybrać lekarza, którego „prace” najbardziej nam się podobają. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z usług osób, które oferują powiększanie ust w warunkach domowych, w kusząco niskiej cenie. Zabieg może być niebezpieczny dla zdrowia, a efekt daleki od oczekiwanego. Jeśli nowe usta nie spodobają nam się, możemy mieć problemy z dochodzeniem swoich praw. Zawsze upewnijmy się przed zabiegiem, że osoba go przeprowadzająca posiada odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje.