Przeciwskazania do stosowania kwasu hialuronowego - 1

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest stosowany w medycynie estetycznej i kosmetologii od lat 80. XX wieku. Jest to substancja, której zadaniem jest wiązanie wody, dlatego doskonale wypełnia zmarszczki, a także poprawia jędrność i elastyczność skóry. Jej dodatkowym atutem jest naturalne pochodzenie. Kwas hialuronowy nie jest żadną sztuczną substancją chemiczną, ale związkiem występującym naturalnie we wszystkich organizmach żywych na świecie, także w ludzkim.

Kiedy jesteśmy młodzi, nasz organizm produkuje dużo tego kwasu (w naszym ciele występuje on w postaci soli sodowej), dzięki czemu nasza skóra jest sprężysta, nawodniona i napięta. Z biegiem czasu nasze organizmy starzeją się, a co za tym idzie – produkują coraz mniej kwasu hialuronowego. To przez niedostateczną ilość tej substancji w naszej skórze staje się ona sucha i powstają na niej nieestetyczne zmarszczki. Uzupełnianie ilości tego kwasu w skórze (w postaci zastrzyków, kremów czy tabletek) daje doskonałe rezultaty – skóra zyskuje zdrowy, promienny i młody wygląd, a zmarszczki są redukowane.

Kiedy warto zastosować kwas hialuronowy?

Jeżeli chcesz zachować młodzieńczy wygląd swojej skóry i nie podobają Ci się pojawiające się na niej zmarszczki, doskonałym pomysłem jest zgłoszenie się do naszego gabinetu medycyny estetycznej i zdecydowanie na zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę. Efekty są widoczne od razu – zmarszczki znikają, a skóra staje się elastyczna i odzyskuje optymalne nawilżenie. Kwas hialuronowy może być stosowany także do zabiegów powiększających usta, poprawy konturów twarzy czy wypełnienia policzków.

Kto nie powinien korzystać z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Choć zabiegi wykorzystujące działanie kwasu hialuronowego należą do bardzo bezpiecznych, gdyż jest on wyjątkowo dobrze tolerowany przez ludzki organizm, to jednak są pewne przeciwskazania do ich wykonywania. Zastrzyki z tym kwasem nie mogą być robione u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Kolejnym przeciwskazaniem jest trądzik i inne stany zapalne skóry, które trzeba wyleczyć, zanim przystąpimy do zastrzyków z kwasem. Jeżeli chorujesz na opryszczkę, to także przed zabiegiem musisz ją wyleczyć. To samo dotyczy wszystkich infekcji, które powinny być wyleczone przed zabiegiem. Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne (np. Hashimoto czy Gravesa-Basedowa) oraz alergicy nie powinny decydować się na kuracje wykorzystujące kwas hialuronowy.