Powiększanie ust – jak długo utrzymuje się efekt? - 1

usta

Niemal każda kobieta marzy o pięknych, dużych, kształtnych ustach. Drobne mankamenty urody skorygować możemy za pomocą dobrej jakości kosmetyków, jednak jeśli zbyt małe usta są źródłem twoich kompleksów oraz złego samopoczucia psychicznego, warto zainwestować w zabieg powiększenia ust.

Jak długo będziesz mogła cieszyć się jego efektami oraz jak przebiega dowiesz się z naszego wpisu.

Pełne usta na jak długo?

To, jak długo będziemy mogli cieszyć się pozytywnymi efektami zabiegu, zależy nie tylko od profesjonalizmu osoby go przeprowadzającej, jej doświadczenia, ilości zastosowanego preparatu, ale także wielu innych czynników

Pierwszym będzie obecność hialuronidazy w skórze; enzymu, odpowiadającego za trawienie kwasu hialuronowego. Im więcej go w organizmie, tym efekty będą utrzymywać się krócej.

Specjaliści zwracają także uwagę na styl życia oraz konieczność zmiany pewnych nawyków, po zabiegu powiększania ust. Efekt zabiegu skróci zatem:

  • częste opalanie się
  • palenie tytoniu

Przed zabiegiem warto także poinformować specjalistę o przyjmowanych lekach i chorobach towarzyszących, takich jak opryszczka wargowa. Niektóre preparaty bowiem spowalniają efekty zabiegu powiększenia ust. Wiele zależy także od wieku pacjentki.

Pierwsze efekty pojawiają się zaraz po zabiegu, na pełny rezultat musimy czekać 24-48 godzin i utrzymuje się on średnio ok 6-12 miesięcy.

Jak przebiega zabieg powiększenia ust

Warto zdać sobie sprawę, że zabieg powiększenia ust polega nie tylko na dodaniu ustom objętości, lecz także na wywinięciu ust, wyrównaniu ich asymetrii, uniesieniu opadających kącików oraz przywróceniu lub stworzeniu odpowiedniej proporcji pomiędzy wargami. Dzięki zabiegowi odtworzona zostanie granica pomiędzy czerwienią wargową a skórą.

Cały zabieg polega na wstrzykiwaniu w wargi ampułek z kwasem hialuronowym. Po jego przeprowadzeniu część pacjentek obserwuje delikatny obrzęk oraz niewielkie krwiaki, które jednak dość szybko znikają. Usta są nie tylko większe, ale i jędrne oraz nawilżone.