Podstawowe rodzaje mezoterapii - 1

mezoterapia

Mezoterapia to obecnie bardzo popularny zabieg, który jest często wykonywany w naszym gabinecie medycyny estetycznej. Jest to doskonały sposób na poprawę kondycji i jakości skóry, który sprawdza się zarówno podczas leczenia różnych jej niedoskonałości i chorób, jak i w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji. Dzięki mezoterapii możliwe jest osiągnięcie rewelacyjnych efektów bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Skóra poddana mezoterapii staje się gładsza, zmarszczki zostają zredukowane, jest wyraźnie ujędrniona, nawilżona, a wszelkie przebarwienia, blizny i rozstępy stają się mniej widoczne i powoli znikają.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to bezinwazyjny sposób na poprawę kondycji skóry. Można ją stosować na całe ciało, choć najczęściej jest wykonywana na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i skórze głowy. Podczas zabiegu skóra jest leczona przy użyciu różnych substancji czynnych. Wszystkie stosowane w mezoterapii mieszanki leków i witamin są indywidualnie dopasowywane do potrzeb skóry pacjentki. Można wykorzystywać do niej różne preparaty, które działają nawilżająco, przeciwzapalnie albo zmniejszają obrzęki, wybór odpowiedniego środka zależy od problemów i rodzaju skóry pacjentki. W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy mezoterapię igłową. Do tego rodzaju mezoterapii wykorzystywana jest igła, za pomocą której do naszej skóry na głębokość około 2-3 milimetrów wstrzykiwane są substancje czynne odpowiednio dobrane do potrzeb skóry pacjentki. Nakłucia robione są w odstępach od 5 do 10 mm. Dzięki takiemu podawaniu preparatów możliwe jest przeniknięcie środków do głębszych warstw skóry, która zazwyczaj przy tradycyjnych zabiegach pielęgnacyjnych nie jest prawidłowo odżywiana, ponieważ naskórek stwarza barierę, która uniemożliwia wchłanianie kosmetyków głębiej. Tego rodzaju zabieg może być wykonywany tylko w gabinetach medycyny estetycznej w znieczuleniu miejscowym, aby pacjent mógł czuć się komfortowo.

Jakie są rodzaje mezoterapii igłowej?

1. Mezoterapia igłowa twarzy, szyi i dekoltu
To najczęściej wykonywany zabieg. Dzięki niemu skóra w tych obszarach staje się wyraźnie ujędrniona, zlikwidowane zostają przebarwienia, zmarszczki są zredukowane, a skóra staje się elastyczna, sprężysta, zregenerowana i nawilżona. Aby uzyskać taki odmładzający efekt, stosowany jest zazwyczaj kwas hialuronowy, który doskonale wypełnia przestrzenie znajdujące się między włóknami kolagenu w naszej skórze.
2. Mezoterapia obszarów z nadmierną tkanką tłuszczową
Zabieg mezoterapii igłowej może skutecznie pomóc w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ nakłuwanie z użyciem odpowiednich preparatów powoduje rozpad komórek tłuszczowych, a jednocześnie ujędrnia skórę i pomaga w usunięciu z niej toksyn.
3. Mezoterapia na cellulit
Mezoterapia igłowa jest również wykorzystywana do walki z cellulitem. Do zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych najczęściej wykorzystujemy preparaty z kofeiną, krzemionką organiczną oraz L-karnityną.
4. Mezoterapia skóry głowy
Jest to niezwykle skuteczna metoda przeciwdziałania procesom łysienia. W skórę głowy wstrzykiwane są różne substancje czynne, które powodują zahamowanie wypadania włosów, a także pobudzają nowe włosy do wzrostu.
W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy mezoterapię igłową twarzy, szyi i dekoltu.