Na czym polega wypełnianie fałdów nosowo wargowych? - 1

Removing wrinkles

Mianem fałd nosowo–wargowych nazywamy bruzdy, tworzące się w przestrzeni między boczną stroną nosa, a kącikiem ust. Jeśli w skórze zmniejsza się ilość kolagenu oraz naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego w tkance podskórnej, skóra poddaje się grawitacji i opada a bruzdy stają się coraz bardziej widoczne.

Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oraz zabieg wypełnienia fałdów nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Dlaczego nie należy się go bać i jak o siebie dbać po jego zakończeniu, dowiesz się z naszego wpisu.

Zabieg

Omawiany zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego przy użyciu wyjątkowo cienkiej igły. Dzięki zabiegowi fałdy nosowo-wargowe stają się płytsze, a twarz wygląda zdrowiej i młodziej.

Efekty uboczne

Chociaż zabieg wypełnienia fałdów nosowo wargowych jest w pełni bezpieczny, mogą wystąpić bezpośrednio po nim krótkotrwałe efekty uboczne. Skóra może być zaczerwieniona, a w miejscach, w które wprowadzony został kwas hialuronowy, cieplejsza niż reszta twarzy, czemu możemy zaradzić, stosując chłodne okłady.

Do efektów ubocznych należą także delikatne stwardnienia, będące świadectwem obrzęku, który powinien zniknąć w ciągu paru dni.

Zadbaj o siebie

Zabieg wypełnienia fałd to jedno, niemniej ważne jest dbanie o siebie po jego zakończeniu.

Aby zatem utrwalić efekt zabiegu, należy nanosić na skórę preparaty i kosmetyki anty-aging, a także kremy z filtrem przeciwsłonecznym gdyż promienie UV negatywnie wpływają na skórę i przyspieszają jej starzenie.

Powinniśmy wprowadzić do naszej diety także produkty spożywcze, bogate w antyoksydanty, czyli witaminy, przeciwdziałające wolnym rodnikom. Nie tylko wspomagają odporność, lecz także pomagają utrzymać zdrową skórę. Nie zapominajmy o regularnym przyjmowaniu koenzymu Q10, który wspiera pracę komórek ciała. Szkodliwe jest natomiast palenie papierosów. Skraca ono bowiem w znaczny sposób efekt wypełnienia fałdów nosowo wargowych.