Mezoterapia czy botoks – na co się zdecydować? - 1

Mezoterapia

Gdy patrzysz w lustro, widzisz, jak czas przestaje być łaskawy dla Twojej cery? Być może zauważyłaś, że istniejące zmarszczki pogłębiają się, a domiar złego pojawiły się nowe? Na pewno słyszałaś o popularnych zabiegach medycyny estetycznej – mezoterapii i botoksie. Oba pomagają oszukać czas i przedłużyć młody wygląd. Mają jednak różne właściwości i inaczej działają na skórę. Nie wiesz co wybrać? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis, w nim znajdziesz kilka podpowiedzi!

Czym mezoterapia różni się od botoksu?

Mezoterapia to zabieg, podczas którego do skóry podawany jest koktajl pełen składników odżywczych. Koktajl pobudza skórę do produkcji włókien kolagenowych oraz przywrócenia odpowiedniego poziomu witamin i minerałów. Dzięki temu staje się ona jędrna, elastyczna i dobrze nawilżona. Mezoterapia pozwala też na modelowanie twarzy zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Koktajle wypełniają zmarszczki, bruzdy, pozwalają rozświetlić okolice oczu, czy podnieść zapadnięte skronie. Mezoterapię wykonuje się nie tylko na cerze i skórze szyi, ale również na skórze głowy, by zapobiec wypadaniu włosów.

Botoks, czyli toksyna botulinowa działa zupełnie inaczej. To zastrzyk, który na jakiś czas paraliżuje dany mięsień powodujący zmarszczki. Botoks świetnie zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek mimicznych (np. lwiej zmarszczki, kurzych łapek itp.). Wykorzystuje się go też w walce… z nadpotliwością.

Który zabieg wybrać?

Jeśli nie wiesz, który zabiega wybrać, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą. Po obejrzeniu Twojej cery sam doradzi Ci najskuteczniejszą opcję. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać oba zabiegi – botoksem zablokować mięsień, który powoduje pogłębianie się zmarszczki, a mezoterapią ją usunąć. Najczęściej na mezoterapię decydują się osoby młodsze, które chcą zachować jędrną, elastyczną skórę na dłużej. Botoks wybierają z kolei osoby po 40 roku życia, u których pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki. Nie jest to oczywiście regułą. Zabieg zawsze powinien być dobrany do głównego problemu danego pacjenta. Z tego właśnie powodu najlepiej podjąć decyzję po konsultacji u specjalisty.