Lwia zmarszczka – jak się jej pozbyć? - 1

lwia zmarszczka jak sie jej pozbyc

Zmarszczki pojawiają się wraz z naturalnym procesem starzenia się skóry. Jest to związanie z gospodarką hormonalną i zwalniającym wraz z wiekiem metabolizmem. Jednymi z pierwszych zmarszczek, które pojawiają się na twarzy, są zmarszczki mimiczne, do których zalicza się, tak zwaną lwią zmarszczkę. Każda zmarszczka postarza twarz. Jak pozbyć się więc lwiej zmarszczki, gdy już się ona pojawi?

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka należy do grupy zmarszczek mimicznych, pojawiających się w konsekwencji regularnego i powtarzalnego napięcia określonych mięśni twarzy. Wraz z nimi pracuje także skóra, która pod wpływem codziennego napięcia mięśni wykształca zmarszczki mimiczne. Lwia zmarszczka znajduje się pomiędzy brwiami i wynika z ich marszczenia. To pionowa bruzda, która może mieć różną głębokość, zmieniającą się wraz z wiekiem. Bywa, że już bardzo młode osoby mają lwią zmarszczkę. To w dużej mierze predyspozycje genetyczne są odpowiedzialne za czas jej powstania. Niestety jej obecność zwykle nie jest pożądana, gdyż twarz w wyniku jej pojawienia się nabiera surowego wyglądu i jest wyraźnie starsza.

Jak wygładzić lwią zmarszczkę?

Dziś już nie jesteśmy skazani na poddanie się genom i zmarszczkom, jakie pojawiają się na twarzy wraz z wiekiem. Pozbycie się lwiej zmarszczki jest możliwe dzięki medycynie estetycznej, a dokładnie zabiegowi wstrzyknięcia botoksu. Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, ma działanie hamujące przewodnictwo impulsów nerwowych, co w konsekwencji prowadzi do tego, że mięsień nie kurczy się pod wpływem wyrażanych na twarzy emocji. To prowadzi do wygładzenia skóry i zniwelowania efektu lwiej zmarszczki. Efekt działania botoksu jest widoczny przez kilka miesięcy. Po tym czasie, chcąc przywrócić twarzy gładkość, należy poddać się zabiegowi ponownie. Warto pamiętać, że lepsze efekty przynosi wygładzanie płytszych zmarszczek, dlatego lepiej poddać się zabiegowi wcześniej i nie czekać, że lwia zmarszczka się pogłębi.

Czy można zapobiec pojawieniu się lwiej zmarszczki?

Na pojawienie się lwiej zmarszczki w dużym stopniu wpływ mają geny. Bywa, że nawet bardzo młode osoby mają już lwią zmarszczkę. Jeśli w rodzinie jest widoczna skłonność do jej pojawiania się, chcąc jej uniknąć, warto już w młodym wieku sięgnąć po zabiegi z użyciem botoksu. Zmniejszą one napięcie mięśni i spowolnią proces pojawiania się zmarszczki, a przy regularnym ostrzykiwaniu botoksem, dadzą one spektakularne efekty. Brak napięcia mięśni w tym rejonie twarzy spowoduje, że lwia zmarszczka nie będzie mogła się pojawić. Warto także pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, której podstawą jest regularne jej oczyszczanie, nawilżanie i odżywanie. Skóra, która jest w dobrej kondycji, jest bardziej jędrna, a to wiotkość i utrata sprężystości sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny i niemal niebolesny. Trzeba jednak poddawać się mu w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej, aby mieć pewność co do profesjonalizmu lekarza wykonującego zabieg. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, by upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Zbieg może być wykonany z niewielkim znieczuleniem miejscowym. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice lwiej zmarszczki. Po zabiegu może w tym miejscu wystąpić zaczerwienienie. Pacjent/ka po zakończonej procedurze może udać się do domu. Efekty zabiegu widoczne są po około 10 dniach. Po 3-4 dniach od zabiegu toksyna botulinowa zaczyna działać. Zabieg jest całkowicie odwracalny.