Jesienią zrewitalizuj skórę po lecie - 1

Fotolia  Subscription Monthly XXL

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Podobnie o wiele łatwej jest regularnie dbać o dobrą kondycję skóry niż potem cofać z niej oznaki starzenia i usuwać inne problemy estetyczne. Lato, a dokładnie silne promieniowanie UV, znacząco pogarsza stan naszej skóry. Warto więc w okresie jesiennym zadbać o jej właściwą rewitalizację.

Lato jest dla większości z nas ukochaną porą roku. Niestety promieniowanie UV jest głównym czynnikiem przyśpieszającym procesy starzenia skóry. To ono stymuluje wytwarzanie w niej wolnych rodników, które powodują niszczenie włókien kolagenowych i elastyny. Przez to skóra staje się cieńsza, wiotka, przesuszona i szorstka. Pojawiają się na niej nieestetyczne przebarwienia, a z czasem także głębokie zmarszczki. Mogą tworzyć się również zmiany naczyniowe. Co gorsze, szkodliwe promieniowanie UV zagraża nie tylko naszej urodzie, ale i zdrowiu, ponieważ może powodować raka skóry.

Podstawowa ochrona 

Przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym nie sposób całkiem się uchronić. – Jedyną skuteczną ochroną są kosmetyki z filtrami. Pamiętajmy, że w wyjątkowo słoneczne dni, nie wystarczy wsmarowanie kosmetyku raz dziennie. Tę czynność trzeba powtarzać co kilka godzin. Trzeba również wiedzieć o tym, że promieniowanie UV przenika przez chmury, szyby, a także ubranie i oddziałuje na nas przez cały rok, również zimną.

Oczywiście nie jest tak, że skutki kilku tygodni plażowania będą od razu widoczne na naszej skórze, jednak proces starzenia po intensywnym opalaniu na pewno zachodzi szybciej niż wynikałoby to z fizjologii, a zaniedbanie takiego stanu może doprowadzić do pogłębiania się złego wyglądu. Jak więc zminimalizować straty, które słońce wyrządziło na ciele podczas wakacji?

Domowa pielęgnacja

Skóra po lecie często nie wymaga wielkich zmian, ale na pewno potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, odżywienia i przywrócenia jej dobrej kondycji. W tym czasie, w domowej pielęgnacji powinniśmy postawić na stosowanie różnorodnych peelnigów, szczególnie tych, które zawierają w składzie kawasy np. owocowe o stężeniu około dziesięciu procent. Działają one złuszczająco, a przez to oczyszczają skórę, nakłaniają ją szybszej pracy i odnowy, a także pozwalają lepiej zadziałać innym składnikom zawartych w kremach. Warto również wykorzystywać kosmetyki z retinolem, który także działa złuszczająco, ale jest również substancją przeciwstarzeniową.

Szybka regeneracja 

Rewitalizacja skóry za pomocą mezoterapii igłowej w gabinecie medycyny estetycznej zapewni jej skuteczne nawilżenie i odżywienie. W zabiegach tego typu wykorzystuje się i wprowadza w skórę substancje, które mobilizują ją do odbudowy i regeneracji. Jednym z najlepszych preparatów jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiedzialnym za jej prawidłowe nawilżenie i napięcie. W rewitalizacji skóry kwasem hialuronowym stosujemy bardzo rzadki, drobno cząsteczkowy, nieusieciowany preparat. W FaceMedzie pracuję na produkcie, który jest wzbogacony o mannitol, substancję wpływającą na spowolnienie degradacji kwasu hialuronowego w skórze, która ma dodatkowo silne działanie przeciwutleniające. Zabiegi mezoterapii igłowej oprócz działania substancji wstrzykniętej w skórę ma jeszcze jeden mechanizm. Również samo nakłuwane skóry ma dobroczynne działanie, ponieważ daje sygnał do jej odnowy i samoregeneracji.

Sam zabieg jest małoinwazyjny. Polega na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą drobnych, ale dość gęstych wstrzyknięć w cały obszar poddany zabiegowi. Dzięki temu preparat podawany jest od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. Podczas zabiegu powstaje efekt skóry krokodyla, widoczny w postaci wielu małych grudek. Grudki i ślady po wkłuciach znikają po kilkunastu godzinach, a kwas hialuronowy ulega wchłonięciu i zaczyna działać w skórze właściwej. Staje się ona jędrniejsza, rozjaśniona, bardzo głęboko nawilżona, bardziej gładka w dotyku, znikają z niej drobne zmarszczki, a głębsze spłycają. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry. Rewitalizacja skóry wymaga wykonania cyklu zabiegów. Do poprawy kondycji skóry należy wykonać serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie, ale dokładna ilość zabiegów zależy od stanu skóry. Zabiegi podtrzymujące efekt rewitalizacji skóry można wykonywać w miarę potrzeb co 2-6 miesięcy.

O regenerację skóry po lecie warto zadbać w każdym wieku. Kosmetyki i zabiegi, które wymieniliśmy można stosować jeszcze we wczesnej młodości. Pamiętajmy, że obszarami, które najczęściej potrzebują odświeżenia, jest nie tylko twarz, ale również szyjna, dłonie i dekolt.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA ZABIEG REWITALIZACJI SKÓRY KWASEM HIALURONOWYM

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA ZABIEG REWITALIZACJI SKÓRY KWASEM HIALURONOWYM