Jaka pora roku jest najlepsza na wstrzykiwanie botoksu? - 1

kobieta otrzymująca zastrzyk z botoks

Zabiegi botoksem to jeden ze skuteczniejszych sposobów z zakresu medycyny estetycznej, aby stosunkowo szybko i skutecznie pozbyć się oznak starzenia skóry, takich jak m.in. kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki wokół ust czy w okolicach oczu. Teoretycznie toksyna botulinowa (jad kiełbasiany) to niebezpieczna dla zdrowia trucizna, jednak wstrzyknięta w określone mięśnie twarzy pozwala skutecznie wygładzić wszelkie defekty skóry. Przed zabiegiem często pojawiają się pytania i wątpliwości, a wiele z nich dotyczy tego, kiedy jest najlepszy czas na wstrzykiwanie botoksu. Czy pora roku i pogoda mają w tym przypadku jakieś znaczenie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

Kiedy najlepiej wykonać zabiegi botoksem?

Tak naprawdę pora roku nie ma większego znaczenia dla bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów botoksem. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by wykonać je latem albo zimą.

W zdecydowanej większości przypadków klienci chcą cieszyć się młodzieńczym wyglądem latem. Dodatkowo jest to pora roku, kiedy wszelkie defekty skóry są bardziej widoczne, a dodatkowo oznaki starzenia mogą się pogłębiać. Podczas wakacji panie chętniej wychodzą na zewnątrz bez makijażu. Słońce razi w oczy, dlatego je mrużymy i marszczymy czoło, co prowadzi do powstawania zmarszczek mimicznych i pogłębiania się już istniejących. Dodatkowo promieniowanie słoneczne negatywnie wpływa na kondycję skóry, przyspieszając procesy starzenia. Dlatego też efekty zabiegu botoksem zwykle są szczególnie doceniane latem.

Aby jednak podczas wakacyjnych miesięcy cieszyć się młodzieńczym wyglądem, zabieg botoksu warto zaplanować wcześniej, najlepiej jeszcze wiosną.

Jesteś zainteresowany zabiegami botoksem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.