Jaka jest zależność między szyją i dekoltem a wyglądem twarzy? - 1

dekolt młodej kobiety

Wygląd szyi i dekoltu potrafi zdradzić wiek kobiety. W miejscach tych szybko pojawiają się zmarszczki, skóra staje się bardzo sucha. U wielu osób pojawia się nieestetyczny, drugi podbródek i tzw. obręcze Wenus. Zły stan tych obszarów ciała mają negatywny wpływ na wygląd twarzy, dlatego warto o nie dbać.

Co łączy twarz, szyję i dekolt?

Mięśnie szyi, dekoltu i twarzy są ze sobą połączone, a przez to zależne od siebie. Jeśli jakaś ich partia zostaje osłabiona i wiotczeje, ma to wpływ na wygląd pozostałych obszarów. Co więcej, może ona spowodować osłabienie i pogorszenie stanu skóry i sprawić, że twarz stanie się mniej atrakcyjna, obwisła i widocznie starsza. Będzie ona mniej jędrna i elastyczna, owal twarzy może ulec negatywnym zmianom.

Zmarszczki pojawiające się na szyi oraz dekolcie, a także wiotczejąca skóra w tych rejonach ciała jest zmorą wielu kobiet. Szyja stanowi niejako przedłużenie twarzy, dekolt jest wyjątkową ozdobą. Dlatego ich wygląd może zdradzić prawdziwy wiek, odmłodzić lub postarzyć. By temu zapobiec, warto zadbać o skórę na szyi i dekolcie. W naszym salonie proponujemy np. kwas hialuronowy na twarz w WarszawieTo sprawdzona i skuteczna metoda na młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd.

Problemy ze skórą pojawiające się na szyi i dekolcie

Szyja i dekolt to miejsca, w których mogą pojawić się:

  • nadmiar zwiotczałej skóry,
  • obwisające, nieestetycznie fałdy,
  • wyraźne, widoczne zmarszczki,
  • nadmiar tkanki tłuszczowej.

Problemy te sprawiają, że skóra wygląda nieatrakcyjnie, a twarz znacznie starzej. Osłabione mięśnie odpowiadają m.in. za ułożenie kącików ust. Ich opadnięcie, przy jednoczesnym pojawieniu się licznych, widocznych zmarszczek sprawia, że wygląda się mniej atrakcyjnie i surowo. Z tego powodu ważna jest profilaktyka skóry szyi, dekoltu i twarzy.