Jak szybko i jak długo działa toksyna botulinowa? - 1

zabiegi botoksem

Zabiegi botoksem to sposób na zniwelowanie płytkich, nieutrwalonych zmarszczek mimicznych. Wykonywane są z zastosowaniem toksyny botulinowej, czyli jadu kiełbasianego, który w odpowiednio dostosowanych dawkach skutecznie cofa efekty procesu starzenia się skóry. Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale i zapewnia szybkie rezultaty. Kiedy pojawiają się pierwsze efekty po botoksie? Jak długo się utrzymują?

Kiedy zauważalne są efekty po zabiegu botoksem?

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest do eliminacji zmarszczek i drobnych bruzd na twarzy, które są głównym i jednym z najszybciej ujawniających się objawów starzenia skóry. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie wykonujemy botoks na kurze łapki, lwią zmarszczkę, zmarszczki czoła.

Trzeba jednak pamiętać, że zmarszczki mimiczne nie znikają od razu po zabiegu botoksem, chociaż nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Mięśnie rozluźniają się stopniowo, więc potrzeba ok. 2-3 dni, aby preparat w pełni na nie zadziałał. Efekt wygładzonej skóry widoczny jest w największym stopniu po ok. tygodniu.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu botoksem?

Zasadniczo efekty zabiegu toksyną botulinową utrzymują się od 3 do 5 miesięcy. Nie ustępują jednak od razu. Po tym czasie mimika twarzy stopniowo powraca do stanu przed zabiegiem. Warto jednak podkreślić, że po botoksie skóra, która przez cały ten czas nie marszczyła się i nie napinała, będzie w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. To istotna zaleta tej metody. Twarz utrzyma zdrowy, młodzieńczy wygląd nieco dłużej niż samo działanie botoksu.

Dla utrzymania efektów zaleca się powtórzenie zabiegu. Można powtórzyć ostrzykiwanie nawet dwukrotnie w ciągu roku. Nie jest to jednak konieczne, gdyż organizm nie wykazuje negatywnej reakcji na brak preparatu.