Jak powstają zmarszczki mimiczne? - 1

zmarszczka mimiczna

Zmarszczki mimiczne to nieodłączny element procesu starzenia się organizmu. Poznanie ich przyczyn i zrozumienie, jak sobie z nimi radzić, może pomóc w kontrolowaniu swojego wyglądu. Zapobieganie powstawaniu kolejnych niedoskonałości wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków i zabiegów kosmetycznych. Sprawdź to!

Co powoduje powstawanie zmarszczek na twarzy?

Zmarszczki mimiczne są wynikiem połączenia czynników, takich jak skłonności genetyczne, czynniki środowiskowe, styl życia i postępujący, naturalny proces starzenia się. Genetyka wpływa na to, jak szybko skóra się starzeje. Cera niektórych ludzi jest bardziej podatna na pogłębianie się zmarszczek niż u innych. Czynniki środowiskowe, np. ekspozycja na słońce, palenie papierosów i zanieczyszczenie powietrza, również mogą przyspieszyć starzenie się skóry. Duże znaczenie mają nawyki związane ze stylem życia, takie jak niezdrowa dieta, brak snu i nadmierne spożycie alkoholu.

Zmarszczki na twarzy są niepożądanym objawem starzenia się, jednak można im zapobiegać. Istnieje wiele różnych zabiegów, które mogą pomóc zmniejszyć ich widoczność zmarszczek, np. oferowany przez nas lifting wolumetryczny twarzy w Warszawie. Zabieg taki pozwala dłużej utrzymać młody, odświeżony wygląd skóry.

Dlaczego zmarszczki powstają?

Zmarszczki mimiczne są skutkiem intensywnej pracy mięśni twarzy. Mięśnie te mogą wykonywać nawet 15 000 skurczów w ciągu doby. Zmarszczki pojawiają się, gdyż mimiką wyraża się emocje – radość, złość, smutek i inne.  Na skórze powstają linie i załamania o specyficznym układzie i kształcie. Można je zaobserwować już około 20 – 25 roku życia, pojawiają się głównie w kącikach oczu, na czole, nad ustami.

Z czasem utrwalają się, na co ma wpływ stopniowa utrata kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny w skórze.