Jak często stosować kwas hialuronowy? - 1

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest doskonałym remedium na zmarszczki. Nie tylko spłyca niewielkie zmarszczki, ale także niweluje głębokie, przywracając skórze młody, świeży wygląd. Jego zaletą jest też naturalny skład. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest produkowany przez organizm, jednak z biegiem czasu w coraz mniejszych ilościach, co ma kluczowy wpływ na powstawanie zmarszczek. Medycyna estetyczna jest remedium na te deficyty. Jak często można jednak stosować kwas hialuronowy? Czy istnieją w ogóle ograniczenia w tym zakresie?

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy podczas zabiegu jest wprowadzany dokładnie w miejsce wymagające korekty, wypełniając zmarszczki i przywracając skórze gładkość. Ponadto substancja ta ma działanie pobudzające dla skóry, dzięki czemu jest ona lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Ostateczne efekty wypełnienia widoczne są po mniej więcej trzech tygodniach, kiedy całość się ustabilizuje, lecz pierwsze widoczne zmiany są obserwowane już po zabiegu. Kwas hialuronowy pobudza skórę do skuteczniejszej odbudowy, co sprawia, że nie tylko wypełnia on zmarszczki, ale także poprawia funkcjonowanie skóry. Sam zabieg jest bezbolesny, ze względu na obecność lidokainy, mającej działanie przeciwbólowe. Polega na wprowadzeniu, z użyciem cienkich igieł, preparatu pod skórę, w miejsce widocznych zmarszczek. Lekarz, w celu właściwego uformowania żelu może go delikatnie rozetrzeć i ukształtować, masując skórę.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Częstotliwość powtarzania zabiegu uzależniona jest w największej mierze od rodzaju zastosowanego preparatu. Kwas hialuronowy występuje jako związek usieciowany i nieusieciowany. W zabiegach profilaktycznych stosuje się drugi jego rodzaj. Gabinety medycyny estetycznej używają zwykle kwasu hialuronowego usieciowanego, który jest trwalszy i wolniej rozkładany przez organizm. Trwałość zabiegu takim preparatem może wynosić około dwunastu miesięcy, warto jednak pamiętać, że jest to uzależnione od indywidualnych warunków każdego organizmu. Dobrej jakości preparat, w określonych sytuacjach może skutecznie działać nawet 1,5 roku do 2 lat. Przed decyzją o wykonaniu zabiegu, lekarz zawsze przeprowadza z pacjentką rozmowę, informując o proponowanej metodzie i jej trwałości. To bardzo istotne, gdyż każda osoba jest inna, ma inne potrzeby skóry, dlatego dobór odpowiedniego preparatu leży w gestii lekarza.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej jest ogromnym osiągnięciem, znajdującym zastosowanie w spłycaniu zmarszczek i bruzd i przywracaniu twarzy młodszego wyglądu. To spełnienie marzenia wielu kobiet o młodym wyglądzie na dłużej, bez radykalnych interwencji chirurgicznych.