Fakty i mity na temat botoksu - 1

fakty i mity

Botoks to jedno z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwala na uzyskanie młodszego wyglądu i redukcję zmarszczek. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na botoks na kurze łapki czy botoks na lwią zmarszczkę. Jednak wokół tego zabiegu krąży wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd osoby zainteresowane jego wykonaniem.

Obalamy 5 mitów na temat botoksu

Mit 1: Niektóre osoby są przekonane, że botoks jest przeznaczony tylko dla starszych osób, które mają już wyraźne zmarszczki. Prawda jest taka, że botoks może być stosowany już od ok. 25 roku życia, gdy pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki mimiczne. Właśnie wtedy najlepiej jest zacząć profilaktykę przeciwzmarszczkową, aby zapobiec pogłębianiu się zmarszczek w przyszłości.

Mit 2: Często słyszy się, że po botoksie twarz staje się nienaturalnie nieruchoma i pozbawiona mimiki. Jednak odpowiednio dobrane dawki preparatu oraz umiejętność lekarza wykonującego zabieg pozwalają na zachowanie naturalnych ruchów twarzy. Ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę, który będzie w stanie dostosować ilość botoksu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Mit 3: Kolejny mit dotyczy szkodliwości botoksu dla zdrowia. Botoks to toksyna botulinowa typu A, która w małych dawkach jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. W medycynie estetycznej stosuje się bardzo niewielkie ilości tej substancji, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie pacjenta. Co więcej, botoks jest również stosowany w leczeniu wielu chorób neurologicznych i mięśniowych.

Mit 4: Chociaż w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie botoks na kurze łapki czy botoks na lwią zmarszczkę to zabiegi mające na celu poprawę urody, to jednak toksyna botulinowa ma również inne zastosowania. Botoks może być stosowany w leczeniu nadpotliwości, migreny czy bruksizmu. Warto więc pamiętać, że botoks to nie tylko sposób na młodszy wygląd, ale również skuteczne lekarstwo na różne dolegliwości.

Mit 5: Niektóre osoby sądzą, że efekty botoksu utrzymują się tylko przez kilka tygodni. W rzeczywistości efekty utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, a czasami nawet dłużej. Po tym okresie można powtórzyć zabieg, aby utrzymać młodzieńczy wygląd twarzy.