Czym zajmuje się medycyna estetyczna? - 1

zabiegi medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się poprawieniem naszego wyglądu, profilaktyką starzenia się skóry oraz przeprowadzeniem działań rekonstrukcyjnych, zmierzającym do odtworzenia stanu sprzed tego procesu. Nieinwazyjne zabiegi, przeprowadzane w jej ramach, nie tylko odmładzają skórę, lecz także poprawią jej kondycję i niwelują defekty estetyczne. Umożliwią pozbycie się blizn i rozstępów.

Dzięki naszemu wpisowi, medycyna estetyczna nie będzie miała przed tobą tajemnic!

Z czym do lekarza?

Do drzwi gabinetu medycyny estetycznej powinniśmy zapukać, jeśli nasza skóra jest wiotka i sucha, a także jeśli zaobserwujemy u siebie zmarszczki mimiczne, utrwalone czy bruzdy.

Przebarwienia, blizny potrądzikowe i pooperacyjne oraz rozstępy to kolejne defekty skóry, z którymi z łatwością poradzi sobie ten dział medycyny.

Asymetryczne usta są dla ciebie źródłem kompleksów, z którymi nie potrafisz sobie poradzić, podobnie jak nadmierna tkanka tłuszczowa, owłosienie czy nadpotliwość?

Nie musisz już się martwić! Profesjonaliści z gabinetu piękności poradzą sobie z nimi bez problemu!

Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej

Wachlarz zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej jest bardzo szeroki, jednak od lat największą popularnością cieszą się:

  • zastrzyki z toksyny botulinowej, niwelujące zmarszczki, bruzdy i kurze łapki
  • peeling chemiczny, usuwający przebarwienia, zaskórniki, blizn oraz rozstępy, a także odświeżający skórę
  • kwas hialuronowy

Szczególnie polecany przez specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej jest zabieg z wykorzystaniem kwasu hialurowego. Jest to biopolimer, naturalnie występujący w skórze, wiążący wodę. Zabiegi z jego wykorzystaniem wypełniają zatem ubytki w skórze, nawilżają ją i wypełniają zmarszczki. Co więcej, ulepszają kształt twarzy oraz modelują usta i policzki.

Ponieważ w trakcie zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej najważniejsze jest bezpieczeństwo, wybierajmy renomowane gabinety, mogące pochwalić się wieloma certyfikatami. Warto także szukać gabinetów, wyspecjalizowanych w jednym typie zabiegów, takich jak gabinet FaceMed, zajmujący się zabiegami z użyciem kwasu hialuronowego i toksyn, aplikowanych za pomocą igły jedynie na skórę twarzy. Dzięki pomocy osoby, będącej fachowcem w danej dziedzinie, zyskamy gwarancję udanego zabiegu.