Czym są kurze łapki? - 1

kurze łapki pod okiem

Kurze łapki to określenie, które charakteryzuje niewielkie zmarszczki mimiczne wokół oczu. Te drobne mankamenty urody pojawiające się wraz z wiekiem rzeczywiście swoim wyglądem mogą przypominać łapki kury, ponieważ układają się promieniście w zewnętrznych kącikach oczu. Są efektem naturalnego procesu starzenia się skóry, a także nadmiernej mimiki twarzy, dlatego też wcześniej czy później zapewne ujawnią się na twojej twarzy. Są jednak sposoby na to, by skutecznie sobie z nimi poradzić.

Czy można zlikwidować kurze łapki, stosując kosmetyki?

Kiedy pojawiają się kurze łapki, zwykle najczęściej zastosowanie znajdują kremy lub inne kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym. Zachęcamy jednak, aby w pierwszej kolejności skorzystać z pomocy kosmetologa lub specjalisty medycyny estetycznej. Dostępne w sklepach drogeryjnych produkty mają różną skuteczność i nie zawsze zapewniają oczekiwane rezultaty. Dlatego też warto najpierw sprawdzić, jaki jest ogólny stan skóry, a następnie dobrać odpowiedni specyfik.

Stosowanie kosmetyków to działanie profilaktyczne, które może nieco spowolnić powstawanie kurzych łapek, lecz raczej nie zredukuje już istniejących zmarszczek. Taki efekt można jednak osiągnąć poprzez zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Botoks na kurze łapki

Botoks na kurze łapki to dobry zabieg dla wszystkich osób, które chcą skutecznie pozbyć się zmarszczek wokół oczu. Nie są one głębokie, jednak kiedy pojawia się ich na twarzy wiele, mogą ją skutecznie postarzać. Podanie toksyny botulinowej działa wygładzająco, spłyca pojawiające się na skórze defekty i sprawia, że twarz wygląda jędrniej. Jest to skuteczny sposób, by odzyskać młodzieńczy blask i pewność siebie. Wykonany profesjonalnie zabieg jest bezpieczny i zapewnia satysfakcjonujące rezultaty.