Czym jest lifting wolumetryczny? - 1

zabieg liftingu

Lifting wolumetryczny to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest wygładzenie zmarszczek i poprawa kształtu twarzy bez ingerencji chirurgicznej. W rezultacie dochodzi nie tylko do poprawy ogólnej kondycji skóry oraz redukcji powstających wraz z wiekiem wgłębień i bruzd, ale i do odbudowy utraconej objętości.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Lifting wolumetryczny polega na podaniu substancji, które działają niczym wypełniacz. Powodują zwiększenie objętości tkanek miękkich i pozwalają na modelowanie kształtu twarzy. W efekcie możliwe jest skuteczne spłycenie zmarszczek mimicznych i bruzd, a także skorygowanie tych partii, w których doszło do zapadnięcia twarzy z powodu ubytków tłuszczu, głównie w części policzków, skroni, żuchwy i podbródka.

Główną substancją stosowaną podczas wolumetrii twarzy jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w ludzkim organizmie, jednak z wiekiem jego ilość znacznie się zmniejsza. Efekty jego podania widać właściwie już po zabiegu. Dużą zaletą stosowania kwasu hialuronowego są skuteczne, a jednocześnie delikatne, bardzo naturalne efekty. Skóra jest elastyczniejsza, jędrniejsza i wygląda młodziej. Widać wyraźną poprawę, chociaż nie widać żadnych śladów, że doszło do ingerencji w skórę.

Kiedy warto zdecydować się na lifting wolumetryczny?

Lifting wolumetryczny to zabieg, który przeprowadzany jest zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Można go wykonać w celu redukcji różnych defektów od twarzy, takich jak np.:

  • zaburzone proporcje twarzy,
  • asymetria twarzy, np. nierówna linia żuchwy, dysproporcja warg, wklęsłe kości policzkowe,
  • opadające policzki i zapadnięta skóra pod oczami,
  • ubytki w objętości twarzy z powodu zbyt małej ilości tkanki tłuszczowej,
  • zwiotczała, mało elastyczna skóra,
  • widoczne zmarszczki i bruzdy.