Czy warto wykonać botoks na lato? - 1

czy warto wykonac botoks na lato

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w niskim stężeniu umożliwiają uzyskanie efektu wygładzenia skóry twarzy, dzięki porażeniu mięśni działaniem botoksu. Substancja ta jest sprawdzonym sposobem na uzyskanie młodszego wyglądu i przywrócenia napięcia skóry, ale także jej odżywienia i nawilżenia. Czy jednak warto wykonywać ten zabieg na lato? Czy pora roku ma w ogóle znaczenie dla jakości i trwałości wykonywanych zabiegów z użyciem botoksu?

Działanie botoksu

Toksyna botulinowa umożliwia wygładzenie zmarszczek mimicznych, takich jak lwia zmarszczka – jak nazywa się bruzdę pomiędzy brwiami, czy kurze łapki, powstające w zewnętrznych kącikach oczu. Zabieg polega na wstrzyknięciu w określone miejsca na twarzy botoksu, który blokując zakończenia nerwowe, rozluźnia mięśnie. Znika ich napięcie, a wraz z nim zmarszczki mimiczne. Zabieg nie trwa długo i bezpośrednio po jego wykonaniu można powrócić do normalnej aktywności. Choć pierwsze jego efekty są widoczne już po zakończeniu zabiegu, to finalny efekt zostanie osiągnięty w ciągu kilku dni. Skóra stanie się wyraźnie gładsza i lepiej napięta.

Trwałość zabiegu

W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, efekt zabiegu botoksu może utrzymywać się 4-6 miesięcy. Po tym czasie toksyna botulinowa przestaje działać, jednak zabieg można powtórzyć – maksymalnie trzy raz w roku. Przed pierwszym zabiegiem trudno określić, jak długo utrzyma się efekt, jednak przy kolejnych zabiegach można już zaplanować ten czas, rozkładając zabiegi w określonych, dogodnych dla siebie terminach.

Botoks na lato?

Na pytanie o to, czy warto wykonać botoks, by latem cieszyć się z jego efektów, odpowiedź nie może być inna niż: tak. Lato to czas, kiedy jesteśmy szczególnie aktywni, przebywamy wśród wielu osób, podróżujemy. Nic więc dziwnego, że chcemy wyglądać dobrze i czuć się fantastycznie. Lato w żaden sposób nie jest przeciwwskazaniem dla zabiegu botoksu. Upały nie mają wpływu na jego trwałość. Co więcej, latem, gdy słońce razi, często marszczymy czoło i mrużymy oczy, co prowadzi do powstania zmarszczek mimicznych. Działanie botoksu obniża napięcie mięśni i zmniejsza możliwość powstawania takich zmarszczek. Zabieg botoksu warto zaplanować wcześniej, najlepiej już wiosną, by przez cały okres pięknej pogody, cieszyć się wspaniałym wyglądem. Zabieg z botoksem można wykonać także latem, ale trzeba pamiętać, że na końcowe efekty działania trzeba poczekać kilka dni, zatem jeśli planujemy poprawić wygląd przed konkretnym wydarzeniem, koniecznie trzeba wziąć do pod uwagę.