Czy to co jemy ma wpływ na starzenie się skóry? - 1

portret kobiety z owocami

To, co jemy na co dzień, ma bezpośredni wpływ nie tylko na kondycję naszej skóry, ale i przebieg naturalnych procesów starzenia. Oczywiście samą dietą nie sprawisz, że czas się dla ciebie zatrzyma, gdyż równie ważna jest aktywność fizyczna, pielęgnacja czy uwarunkowania genetyczne (na które niestety człowiek nie ma wpływu). Jednak dostarczając organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a ograniczając wpływ substancji negatywnych, można dłużej cieszyć się zdrowym, młodym wyglądem.

Dieta dla zdrowego, młodzieńczego wyglądu

Codzienna dieta ma istotne znaczenie dla procesów starzenia się organizmu. W tym kontekście najważniejszą rolę odgrywają tzw. wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia się skóry i odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Przeciwdziałać mogą im antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, które naturalnie występują w wielu produktach spożywczych, głównie pochodzenia roślinnego. Ich doskonałym źródłem jest m.in. zielona herbata, brokuły, porzeczki, jabłka, pomarańcze, miód, papryka, kapusta itd.

Aby przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, warto ograniczyć spożycie produktów bogatych w cukier, nasycone kwasy tłuszczowe, kwasy tłuszczowe trans itd. Podstawą diety powinny być świeże warzywa i owoce, a także tłuste ryby morskie, orzechy i nasiona, oleje roślinne.

Oprócz tego można pomyśleć o suplementacji preparatami zawierającymi składniki o działaniu antyoksydacyjnym, jak np. koenzym Q10, polifenole, witamina A, C, E.

Dieta i pielęgnacja

Stosowanie zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety oraz regularna aktywność fizyczna to podstawa, jednak nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb skóry. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, skorzystaj z usług naszego gabinetu medycyny estetycznej. Zapewniamy szereg zabiegów, które zapewnią ci młodszy wygląd od zaraz. Są one mało inwazyjne, a więc całkowicie bezpieczne, a jednocześnie gwarantują satysfakcjonujące rezultaty. Wykorzystujemy wysokiej jakości preparaty, które zawsze dobierane są adekwatnie do indywidualnych potrzeb pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.