Czy ostrzykiwanie kwasem hialuronowym boli? - 1

zmarszczki

Chcesz przywrócić swojej twarzy młodzieńczy wygląd i jesteś przekonana co do efektów ostrzykiwania kwasem hialuronowym, boisz się jednak bólu? Zupełnie niepotrzebnie, bowiem zabieg wykonany profesjonalnie wraz ze znieczuleniem, jest praktycznie bezbolesny.

Jak przebiega zabieg kwasem hialuronowym? 

Pierwszym etapem jest zawsze dokładna konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan twarzy, a także dopyta o przeciwwskazania, które mogłyby wykluczyć z jego przeprowadzenia. Sam zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu w celu usunięcia zaaplikowanych wcześniej kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Następnie na skórę aplikowany jest krem mający działanie znieczulające, który zagwarantuje, że zabieg będzie w pełni komfortowy dla pacjentki, a także bezbolesny. Ostatnim krokiem jest wstrzykiwanie kwasu za pomocy igły zwanej kaniulą.

Przeciwwskazania do zabiegu kwasem hialuronowym

Choć sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, jest pewna grupa przeciwwskazań, przy których nie można wykonywać tego typu procedur. Należą do nich:

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne w tym Hashimoto,
  • aktywne stany zapalne skóry takie jak opryszczka lub trądzik,
  • alergie,
  • choroby nowotworowe,
  • skłonność do nadmiernego powstawania blizn,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Postępowanie po zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego

Dla szybszej likwidacji niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku, pacjentka powinna przede wszystkim unikać nagłych zmian temperatur, solarium, sauny oraz basenu. Bezpośrednio po nim nie powinno stosować się również makijażu, masaży oraz szorstkich ręczników, a także trzeba spożywać większą ilość wody, co najmniej 1,5 l przez minimum dwa tygodnie.

Kwas hialuronowy jest bezpieczną dla człowieka substancją, która w ciele występuje naturalnie. Aby jednak sama procedura wstrzykiwania była bezpieczna, bezbolesna i gwarantowała naturalny efekt, powinien przeprowadzać ją wykwalifikowany lekarz z wykształceniem medycznym. Jako absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, gwarantuję wiedzę i najlepszą opiekę w tym zakresie.