Czy mężczyźni korzystają z botoksu? - 1

zastrzyk z botoksu

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że z usług lekarzy medycyny estetycznej korzystają tylko kobiety. Było to nieco zaskakujące – problem zmarszczek dotyczy przecież również i panów! W ostatnich latach wielu z nich przekonało się, że dzięki botoksowi mogą zatrzymać młody wygląd na dłużej, a gabinety coraz częściej zapisują na zabiegi przedstawicieli płci męskiej.

Botoks dla mężczyzn

Wielu osobom na pewno nasunęło się pytanie: czy botoks dla mężczyzn różni się czymś o tego, podawanego kobietom? Otóż nie. Do zabiegów używa się tych samych preparatów i mają one dokładnie to samo zadanie: „zamrozić” mięśnie, które odpowiadają za ruchomość skóry twarzy, a co za tym idzie – ograniczyć pojawianie się zmarszczek. Wbrew obiegowej opinii mężczyznom nie podaje się większych dawek toksyny botulinowej. Bez względu na płeć, zawsze aplikuje się najmniejszą skuteczną dawkę, by twarz nadal mogła wyrażać emocje i nie pojawił się na niej efekt maski. Pełen efekt botoksu, zarówno u pań, jak i panów, pojawia się dopiero po kilku dniach, gdy mięśnie całkowicie się zrelaksują. Stan ten trwa do około pół roku, zabieg można po tym czasie powtórzyć. Nie wolno go jednak łączyć z innymi zabiegami, które obejmują ten sam obszar ciała.

Młody wygląd

Skąd wziął się ten nagły wzrost zainteresowania botoksem przez mężczyzn? To proste, panowie wreszcie docenili, jak duże znaczenie ma świeży, młodzieńczy wygląd w pracy, a także w oczach pań. Tym bardziej że ich rówieśniczkom, korzystającym z zabiegów medycyny estetycznej, naprawdę udaje się „zatrzymać czas”. Zabiegi takie, jak botoks, przestały być  też tematem tabu i usługą dostępna tylko dla osób o zasobnym portfelu. Stały się bardzo popularne, a na wizytę w salonie może pozwolić sobie nawet przeciętnie zarabiająca osoba. Panowie, zazwyczaj niechętni nowinkom kosmetycznym, przekonali się też, że botoks jest zabiegiem bezpiecznym, o ile wykonuje się go w renomowanym salonie, z użyciem znanych, wysokiej jakości produktów. Osobami uprawnionymi do używania leków na bazie toksyny botulinowej są lekarze, którzy przed zabiegiem przeprowadzają z pacjentem szczegóły wywiad, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.