Czego nie wolno robić przed botoksem? - 1

botoks na kobiecej twarzy

Botoks, czyli zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Stosowany jest również np. w schorzeniach neurologicznych oraz w przypadku nadmiernej potliwości. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu, które wykonywane są w celu redukcji zmarszczek, stają się coraz bardziej popularne i dostępne dla każdego. Czego nie należy robić przed botoksem? Podpowiadamy.

Planujesz wykonanie botoksu? Sprawdź, jak przygotować się do zabiegu!

Umawiając się na zabieg z wykorzystaniem botoksu, który ma się odbyć w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, powinniśmy zostać poinformowani o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu, a także uzyskać informacje na temat tego, w jaki sposób się do niego przygotować i czego nie robić. To bardzo ważne nie tylko dla efektów zabiegu, ale także bezpieczeństwa zastosowania toksyny botulinowej.

Tego nie wolno robić przed zabiegiem!

Zakazane jest wykonywanie zabiegu u osób z aktywną infekcją w obrębie poddawanego działaniu toksyny botulinowej obszaru skóry, a także z np. infekcją dróg oddechowych i innymi chorobami, które przebiegają z gorączką. Nie należy również umawiać się na zabieg, gdy przyjmujemy antybiotyki. Jeżeli nie czujemy się dobrze, to trzeba powiedzieć o tym lekarzowi.

Pamiętaj, aby:

  • na dwa dni przed zabiegiem nie spożywać alkoholu,
  • na dwa dni przed zabiegiem zaprzestać stosowania leków przeciwzakrzepowych i rozrzedzających krew – po porozumieniu z lekarzem,
  • nie wykonywać przed botoksem zabiegów z wykorzystaniem lasera – botoks po laserze można wykonać po 7 dniach,
  • nie wykonywać makijażu w dniu zabiegu.

Jeżeli chorujesz przewlekle i przyjmujesz leki, nie ukrywaj tego przed lekarzem. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie może zostać wykonany u kobiety ciężarnej!