Co to jest lifting wolumetryczny? - 1

lifting

Jeśli od dłuższego czasu, mimo stosowania preparatów kosmetycznych wysokiej jakości, obserwujesz postępującą utratę jędrności skóry twarzy, chcesz wymodelować jej kontury lub jeśli masz kompleksy na tle zapadniętych policzków i opadających kącików ust, zabieg liftingu wolumetrycznego jest właśnie dla ciebie. Bez użycia skalpela poprawisz wyraźnie wygląd swojej twarzy.

Co to jest lifting wolumetryczny?

Przebieg zabiegu

Lifting wolumetryczny jest zabiegiem, w trakcie którego wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Wstrzyka się go bardzo cienką igłą głęboko w tkankę podskórną, w okolicy kości policzkowych czy skroni. Jeśli wstrzykuje się go w okolice żuchwy lub podbródka, igły powinny sięgać kości twarzoczaszki.

Zabieg jest bezbolesny, natomiast może występować w jego trakcie uczucie „rozpierania”,niwelowane skutecznie znieczuleniem miejscowym. W ten sposób powstaje elastyczny, miękki, niewidoczny i niewyczuwalny implant.

Czas po zabiegu i efekty

Równie ważny jak przebieg samego zabiegu, jest czas po jego zakończeniu. Należy zatem pamiętać, aby przez kilka godzin po zabiegu unikać nadmiernej ekspresji twarzy, a także nadmiernego narażenia na promienie słoneczne. Przez około trzy dni unikajmy solarium i sauny.

Lifting wolumetryczny, którego efekty utrzymują się nawet półtora roku, daje wyjątkowe efektu w modelowaniu twarzy. Umożliwia odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych oraz policzków, co przyczynia się do odmłodzenia wyglądu twarzy. Skóra jest gładka i jędrna.

Nie dla każdego

Chociaż lifting wolumetryczny to zabieg w pełni bezpieczny i polecany szerokiej grupie klientek, istnieją określone przeciwwskazania do jego przeprowadzania. Będą to:

  • reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenia stawów oraz choroby immunologiczne
  • przeprowadzane leczenie immunoterapeutyczne
  • zapalenie lub zakażenie skóry
  • bielactwo lub łuszczyca
  • współwystępujące alergie
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • ciąża
  • karmienie piersią