Co to jest lifting wolumetryczny?

lifting

Jeśli od dłuższego czasu, mimo stosowania preparatów kosmetycznych wysokiej jakości, obserwujesz postępującą utratę jędrności skóry twarzy, chcesz wymodelować jej kontury lub jeśli masz kompleksy na tle zapadniętych policzków i opadających kącików ust, zabieg liftingu wolumetrycznego jest właśnie dla ciebie. Bez użycia skalpela poprawisz wyraźnie wygląd swojej twarzy.

Co to jest lifting wolumetryczny?

Przebieg zabiegu

Lifting wolumetryczny jest zabiegiem, w trakcie którego wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Wstrzyka się go bardzo cienką igłą głęboko w tkankę podskórną, w okolicy kości policzkowych czy skroni. Jeśli wstrzykuje się go w okolice żuchwy lub podbródka, igły powinny sięgać kości twarzoczaszki.

Zabieg jest bezbolesny, natomiast może występować w jego trakcie uczucie „rozpierania”,niwelowane skutecznie znieczuleniem miejscowym. W ten sposób powstaje elastyczny, miękki, niewidoczny i niewyczuwalny implant.

Czas po zabiegu i efekty

Równie ważny jak przebieg samego zabiegu, jest czas po jego zakończeniu. Należy zatem pamiętać, aby przez kilka godzin po zabiegu unikać nadmiernej ekspresji twarzy, a także nadmiernego narażenia na promienie słoneczne. Przez około trzy dni unikajmy solarium i sauny.

Lifting wolumetryczny, którego efekty utrzymują się nawet półtora roku, daje wyjątkowe efektu w modelowaniu twarzy. Umożliwia odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych oraz policzków, co przyczynia się do odmłodzenia wyglądu twarzy. Skóra jest gładka i jędrna.

Nie dla każdego

Chociaż lifting wolumetryczny to zabieg w pełni bezpieczny i polecany szerokiej grupie klientek, istnieją określone przeciwwskazania do jego przeprowadzania. Będą to:

  • reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenia stawów oraz choroby immunologiczne
  • przeprowadzane leczenie immunoterapeutyczne
  • zapalenie lub zakażenie skóry
  • bielactwo lub łuszczyca
  • współwystępujące alergie
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • ciąża
  • karmienie piersią