5 czynników wpływających na owal twarzy - 1

kobieta dotykająca policzek

Zmiana owalu twarzy ma wpływ na ogólny wygląd fizjonomii. Początkowo trudno stwierdzić, co właściwie się zmieniło, chociaż wyraźnie widać różnicę. Dlaczego dochodzi do zmiany owalu twarzy?

Co przyczynia się do zmiany wyglądu owalu twarzy? 5 głównych czynników

  1. Czas. Niewątpliwie czas odciska swoje piętno na twarzy każdego człowieka. Tego typu zmiany wynikają z faktu, że wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Zaczyna jej brakować niektórych składników, które do tej pory zapewniały młodzieńczy wygląd. Dlatego też warto możliwie jak najwcześniej przeciwdziałać negatywnym zmianom, stosując odpowiednie kosmetyki, wykonując ćwiczenia twarzy, a także poddając się profesjonalnym zabiegom w gabinetach kosmetycznych.
  2. Ubytek kwasu hialuronowego. Ubytki kwasu hialuronowego również są związane z wiekiem. Skóra traci dawną elastyczność i jędrność, co skutkuje zmianą owalu twarzy. Rozwiązaniem są wówczas skuteczne i bezpieczne zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w określone partie twarzy.
  3. Zanik tkanki tłuszczowej. Do zanikania tkanki tłuszczowej dochodzi w wyniku redukcji liczby komórek magazynujących lipidy. Jest to naturalny proces, który postępuje wraz z wiekiem, jednak sprzyja mu nadmierna utrata masy ciała.
  4. Grawitacja. Grawitacja też nie działa korzystnie na owal twarzy. Wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej i utratą kwasu hialuronowego skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Negatywne skutki można zminimalizować, poddając się zabiegom ujędrniającym i liftingującym.
  5. Użytki i nadmiar promieni słonecznych. Niestety różnego rodzaju używki, w tym przede wszystkim palenie papierosów, mają negatywny wpływ na stan skóry i procesy starzenia. Równie niekorzystne działanie wykazują promienie słoneczne.