Botoks na okolice oczu - 1

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cieńsza niż skóra na pozostałych częściach twarzy. Z tego powodu jest podatna na zmiany wywołane mimiką, na którą reagują mięśnie podskórne. Używamy ich marszcząc brwi, ziewając, kichając czy też uśmiechając się, czyli podczas codziennych, zwykłych czynności. Z czasem jednak pozostawiają one po sobie mało przyjemną pamiątkę.

Zmarszczki w okolicach oczu wyjątkowo dodają lat. Pojawiają się one pod postacią tzw. kurzych łapek w zewnętrznych kącikach oczu, bruzd pomiędzy brwiami, czy też fałd w miejscu doliny łez. Dochodzą do nich cienie i opuchlizna dolnej powieki, które mogą być ciągłą oznaką zmęczenia. Botoks na okolice oczu pozwala na jakiś czas zapomnieć o tych problemach i na nowo cieszyć się młodym wyglądem.

CZEGO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU?

Botoks uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów na wyżej opisane problemy. Dlatego też jako pojedyncze zabiegi wykonuję m.in.:

  • botoks na kurze łapki,
  • botoks lwiej zmarszczki,
  • botoks wygładzający skórę pod oczami i redukujący cienie.

Niewielka ilość wstrzykiwanej toksyny botulinowej jest bezpieczna dla zdrowia Pacjenta, a jednocześnie efektownie wygładza zmarszczki na wrażliwej skórze w okolicach oczu. Botoks jest też zabiegiem szybkim i komfortowym, wymaga krótkotrwałej wizyty w gabinecie i jest praktycznie bezbolesny. Za to rezultat widoczny jest od pierwszych chwil po zabiegu i utrzymuje się przez kilka kolejnych miesięcy. Standardowe zalecenia wskazują, aby powtórzyć go po półrocznej przerwie.

JAK DZIAŁA BOTOKS?

Botoks – inaczej toksyna botulinowa – to egzotoksyna wytwarzana przez bakterie beztlenowe, która blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe w miejscu aplikacji. Innymi słowy, botoks rozluźnia mięśnie w miejscu, w którym został wstrzyknięty. Dzięki swoim właściwościom toksyna botulinowa doskonale sprawdza się do wygładzania zmarszczek dynamicznych, które powstają na skutek aktywności mięśni twarzy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak często korzysta z mięśni mimicznych, których ruchy przekładają się na powstawanie zmarszczek. W praktyce oznacza to, że każde zmrużenie oczu, zmarszczenie lub uniesienie brwi, wydęcie warg, a nawet ziewnięcie lub kichnięcie powoduje pogłębianie się zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu blokuje aktywność mięśni twarzy, w które został zaaplikowany preparat, dzięki czemu usuwa zmarszczki i przeciwdziała ich powstawaniu.

Botoks znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny – nie tylko w medycynie estetycznej. Już od lat 70. XX w. botoks był używany do bezoperacyjnego leczenia zeza, blokując aktywność mięśnia gałki ocznej. Botoks wykorzystywany jest także w leczeniu różnego rodzaju chorób układu nerwowego, które objawiają się niekontrolowanymi ruchami i tikami mięśniowymi. Toksynę botulinową wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp oraz w leczeniu nadreaktywności pęcherza moczowego i nietrzymania moczu.

CZY WARTO ROBIĆ BOTOKS UST?

O ile botoks sprawdza się w zabiegach wygładzających mimiczne zmarszczki, tak nie polecam go do wypełnienia ust. Toksyna botulinowa to preparat, który paraliżuje mięśnie, przez co ogranicza mimikę twarzy. Stosowana jest na płytkie zmarszczki, które pomniejsza, jednocześnie hamując proces ich dalszego pogłębienia. Jeśli wstrzykniemy botoks w skórę ust, spowodujemy ich odrętwienie, a ryzykujemy nawet ich paraliżem. W zabiegach powiększania ust, a także modelowania ich kształtu, znacznie lepiej sprawdza się kwas hialuronowy.

Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic! Ze względu na duże zainteresowanie usługami gabinetu FaceMed, proszę o wcześniejszą rezerwację wizyt. W przypadku pytań zachęcam do kontaktu – chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.