tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Kwas hialuronowy

Choć słowo „kwas” może zastanawiać, składniki preparatu (który w istocie jest substancją polisacharydową, nie zaś kwasem) używanego w zabiegach medycyny estetycznej do wypełniania zmarszczek są całkowicie naturalne i występują w organizmie człowieka. U młodych osób komórki produkują znaczne ilości tego związku, z czasem jednak jego poziom spada. Widocznym efektem jest starzenie skóry – pojawiające się zmarszczki i bruzdy. Jednym z dostępnych rozwiązań jest wykorzystanie kwasu hialuronowego do ich wypełniania.

Jak wygląda zabieg?

Preparat wyglądem przypomina przeźroczysty żel, wstrzykuje się go pod skórę z użyciem cienkiej igły, zabieg jest niebolesny z powodu zawartości środka znieczulającego – Lidocainy. W następnym kroku lekarz medycyny estetycznej może delikatnie pomasować i uformować podany preparat. Robi to, by ułożyć żel – zsieciowany kwas hialuronowy jest bardzo plastyczny - i wpłynąć w ten sposób na jego ukształtowanie.

Medycyna estetyczna a efekty

W przypadku wypełniania preparatem pierwsze efekty widoczne są od razu – w zależności od celu zabiegu, fałdy nosowo-wargowe są wypełnione, usta powiększone, a zmarszczki usunięte. Jednak na osiągnięcie pełnię działania należy poczekać około trzech tygodni. Trwałość takich rezultatów jest zależna od wykorzystanego rodzaju kwasu hialuronowego. Nieusieciowiony jest dość szybko rozkładany przez organizm, wykorzystuje się go więc na przykład w zabiegach profilaktycznych Usieciowiony natomiast – czyli ten o postaci plastycznego żelu – utrzymuje się pod skórą przez około rok. Okres ten zależy od danej osoby, nie można go traktować jako niezmiennej wytycznej, ponieważ każdy organizm jest inny.

Oprócz liftingu twarzy i wypełnienia zmarszczek, można zaobserwować także i inne efekty. Będzie to nawilżenie skóry, a także poprawa jej elastyczności i napięcia. Można nie tylko wrócić wcześniejszego wyglądu, ale także poprawić kształt policzków czy skroni.

Dla kogo?

W FaceMed na Żoliborzu w Warszawie wykonujemy takie zabiegi medycyny estetycznej, jak wypełnianie kwasem hialuronowym policzków i fałdów nosowo-wargowych, usuwanie zmarszczek, a także powiększanie ust i lifting wolumetryczny. Przewidziano je dla osób, które nie są zadowolone z aktualnego wyglądu i kształtu twarzy. Może, ale nie musi być to spowodowane wiekiem i starzeniem skóry. W sytuacji, w której wygląd sugeruje złość lub smutek, można sięgnąć po kwas hialuronowy w celu nadania twarzy innego wyrazu.

Najłatwiej opisać wpływ medycyny estetycznej na podstawie zabiegu wypełnienia ust. Wąskie wargi nadają twarzy wygląd surowy, co może wpływać na sposób, w jaki dana osoba jest odbierana. Powiększenie sprawi, że usta będą pełniejsze - twarz nabierze przez to pozytywniejszego, cieplejszego wyglądu.

W przypadku osób po czterdziestym roku życia, gdy ilość kwasu hialuronowego spada o połowę, korzysta się między innymi z liftingu wolumetrycznego. Ten zabieg medycyny estetycznej poprawia objętość twarzy u osób, które przez utratę naturalnych, hialuronowych rusztowań podskórnych zmagają się z opadającą skórą. Poprzez wypełnienie mocno higroskopijnym żelem następuje odbudowa naturalnej objętości, można także poprawić stan wyjściowy – nadać inny kształt policzkom czy zmodyfikować owal twarzy.

Przeciwwskazania

Nie wykonuje się tego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej u kobiet w ciąży oraz karmiących. W przypadku trądziku należy najpierw wyleczyć to schorzenie skóry, zanim przeprowadzi się wypełnianie kwasem hialuronowym. Przeciwwskazaniem jest także opryszczka, aktualne infekcje, alergie oraz choroby immunologiczne, na przykład Hashimoto czy Graves-Basedowa.

Jak przygotować się do zabiegu i jak zachowywać się po nim?

Na tydzień przed spotkaniem z lekarzem medycyny estetycznej należy zadbać o odstawienie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych w rodzaju aspiryny, Ketonalu czy leków z ibuprofenem. Trzeba zrezygnować także z ziół typu dziurawiec, jak również z przyjmowania witaminy E.

Po zabiegu kwasem hialuronowym można od razu wrócić do normalnego życia – należy jednak unikać solariów, basenów i siłowni przez parę następnych dni. Jeśli pojawi się zaczerwienienie, można sięgnąć po chłodzące okłady. Małe siniaki smarujemy natomiast kremami, w których znajduje się arnika. Nie wystawiajmy także twarzy na działanie promieni UV przynajmniej dopóki nie ustąpi zaczerwienienie.

Efekt na dłużej?

W medycynie estetycznej stosuje się zabieg łączony, znacznie wydłużający działanie kwasu hialuronowego. Na tydzień przed wypełnianiem warto poddać się zabiegowi wstrzykiwania botoxu. W ten sposób osłabiamy działanie ruchu mięśni na żel wprowadzany pod skórę, przez co jest on trudniej rozkładany, a wygląd twarzy wolniej wraca do pierwotnego stanu. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed przeprowadzamy tego rodzaju połączone zabiegi.

Wypełnianie fałdów nosowo wargowych

Pojawiające się już po trzydziestym roku życia bruzdy nie dodają twarzy uroku. Jedną z metod pozbycia się fałdów nosowo-wargowych jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym, występującym naturalnie w organizmie ludzkim. Dzięki niemu skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Wypełnianie policzków

Jednym z bardziej długotrwałych sposobów na zapadniętą twarz jest wypełnianie policzków. Kwas hialuronowy w postaci żelu wprowadzany jest w okolice kości policzkowych. Rezultat – zdrowszy i pełniejszy wygląd – widać już po zabiegu, pełnię efektu natomiast osiąga się po około trzech tygodniach.

Powiększanie ust

Z biegiem czasu wargi tracą swoją naturalną czerwień, stają się także bardziej płaskie. Powiększanie ust przywraca im ich młodzieńczy wygląd. Zabieg pozwala nasycić i nawilżyć wargi, poprawia także ich kontur. Jednocześnie iniekcja sprawia, że spłycają się zmarszczki dookoła ust, co korzystnie wpływa na wygląd twarzy.

Usuwanie zmarszczek

Ich pojawienie się to, niestety, kwestia czasu. Jedną z metod medycyny estetycznej na usuwanie zmarszczek jest ich wypełnianie. To nie tylko znacznie je spłyca, ale także pobudza produkcję kolagenu, który wzmacnia skórę i jej elastyczność. Na zmarszczki dynamiczne warto natomiast zastosować zastrzyki z botoxu.

Lifting wolumetryczny

W sytuacji, w której twarz wydaje się ciężka i traci naturalny owal, można wykorzystać lifting wolumetryczny do poprawienia jej objętości. Z zabiegu tego skorzystają zarówno osoby zmagające się z odwróconym trójkątem młodości, jak i te, które chcą usunąć dysproporcje pomiędzy jedną połową twarzy a drugą.

Juviderm VOLUMA : modelowanie owalu twarzy tzw. lifting wolumetryczny

kwas hialuronowy 6

Juviderm VOLUMA : wypełnianie policzków

4a4b

Juviderm VOLBELLA : wypełnienie między brwiami

kwas hialuronowy 4

Juviderm VOLBELLA : wypełnianie doliny łezJuviderm VOLIFT: wypełnianie fałdów nosowo-wargowych

kwas hialuronowy 2kwas hialuronowy 3

Juviderm VOLBELLA : wypełnianie opadnietych kącików ust

kwas hialuronowy 5

Juviderm ULTRA SMILE : poprawa konturu ust

kwas hialuronowy 1

Juviderm HYDRATE : mezoterapia skory twarzy, szyji, dekoltu, dloni

5a5b