Wykonuję zastrzyki z kwasem hialuronowym, które pozwalają pozbyć się głębokich zmarszczek i różnych niedoskonałości. Z ich pomocą możliwe jest poprawienie owalu twarzy, dlatego tak wiele osób decyduje się na te zabiegi. Jest to powszechny sposób na likwidację widocznych oznak starzenia się skóry. Zastrzyki z kwasem hialuronowym likwidują wgłębienia na twarzy, naprężają skórę, a także uelastyczniają włókna kolagenowe oraz elastynowe. Zabiegi stosuje się również w celu powiększenia ust, wypełnienia policzków i fałdów nosowo-wargowych. Zastrzyki z kwasem hialuronowym są także pomocne w pozbyciu się cieni pod oczami.
Kwas hialuronowy, a faktycznie używana w medycynie estetycznej substancja polisacharydowa, to całkowicie naturalny związek chemiczny. Występuje on również w organizmie człowieka jako biopolimer wiążący wodę w skórze właściwej. U młodych osób komórki produkują znaczne ilości tego związku, dlatego skóra jest sprężysta. Z czasem jednak jego poziom spada, a widocznym efektem jest starzenie skóry. Powolna utrata kwasu hialuronowego jest więc jedną z przyczyn kolejno pojawiających się zmarszczek.
EFEKTY STOSOWANIA ZASTRZYKÓW Z KWASEM HIALURONOWYM
W medycynie estetycznej kwas wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsca wymagające korekty. Oprócz wypełnienia zmarszczek, po zastrzyku można zaobserwować efekt lepszego nawilżenia skóry oraz poprawę jej elastyczności i napięcia. Zastrzyki kwasem hialuronowym podawane są najczęściej w te obszary skóry, które są najbardziej podatne na zmarszczki: twarz, „dolinę łez” (obniżenia skóry pod oczami) oraz usta. Oprócz tego kwas hialuronowy wstrzykiwany jest również w zmarszczki na szyi i dekolcie. Pierwsze efekty zastrzyków z kwasem hialuronowym widoczne są od razu – w zależności od celu zabiegu, fałdy nosowo-wargowe są wypełnione, usta powiększone, a zmarszczki usunięte. Jednak na stuprocentowy rezultat należy poczekać ok. trzech tygodni.
Trwałość efektów podania zastrzyku z kwasem hialuronowym nie zawsze jest taka sama. Zależy od zastosowanego rodzaju tego związku. Kwas nieusieciowany stosunkowo szybko rozkłada się w organizmie i używany jest do zabiegów profilaktycznych. Związek usieciowany, występujący pod postacią żelu, utrzymuje się pod skórą przez ok. rok. W praktyce jednak każdy organizm reaguje na zabieg w indywidualny sposób. Ponieważ kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim organizmie, jest także biozgodny, co oznacza, że zastrzyki kwasu hialuronowego nie powinny uczulić Pacjenta.
Zapraszam do kontaktu Klientki i Klientów z Warszawy i okolic!
JAK PRZEBIEGA ZABIEG Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO?
Wykorzystywany w gabinecie FaceMed kwas hialuronowy jest związkiem usieciowanym, więc ma konsystencję łatwego w formowaniu żelu. Wstrzykuje się go pod skórę przy pomocy cienkiej igły. Zabieg jest bezbolesny z powodu zawartości w produkcie środka znieczulającego – lidokainy. Następnie lekarz medycyny estetycznej może delikatnie pomasować i uformować podany preparat. Robi to, aby odpowiednio ułożyć żel pod skórą.
Na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego decydują się przede wszystkim osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy. Niedoskonałości mogą być spowodowane wiekiem i starzeniem się skóry. Niektórzy Pacjenci zgłaszają się jednak do gabinetu, ponieważ nie potrafią zaakceptować swojego naturalnego wyglądu. Najłatwiej opisać wpływ medycyny estetycznej na podstawie zabiegu wypełnienia ust. Wąskie wargi nadają twarzy wygląd surowy, co może wpływać na sposób, w jaki dana osoba jest odbierana. Powiększenie sprawi, że usta będą pełniejsze – twarz nabierze przez to pozytywniejszego, cieplejszego wyglądu.
W przypadku osób po czterdziestym roku życia, gdy ilość kwasu hialuronowego spada o połowę, korzysta się między innymi z liftingu wolumetrycznego. Ten zabieg medycyny estetycznej poprawia objętość twarzy u osób, które przez utratę naturalnych, hialuronowych rusztowań podskórnych zmagają się z opadającą skórą. Poprzez wypełnienie mocno higroskopijnym żelem następuje odbudowa naturalnej objętości, można także poprawić stan wyjściowy – nadać inny kształt policzkom czy zmodyfikować owal twarzy.
KWAS HIALURONOWY NA TWARZ
Choć medycyna estetyczna może obejmować wszystkie partie ciała, najczęściej spotykane jest stosowanie kwasu hialuronowego na twarz. Zabieg ten nie tylko spłyca zmarszczki, znacząco wpływając na wygląd oraz estetykę, lecz także przywraca skórze sprężystość i jędrność. Wskazaniami do zastosowania zastrzyków kwasu hialuronowego są występujące na twarzy zmarszczki mimiczne, bruzdy wargowo-nosowe, tzw. zmarszczki palacza, kurze łapki oraz opadające policzki i opadające kąciki ust.
Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim organizmie, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry. Niestety, z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego spada, co przyczynia się do powstawania zmarszczek i bruzd oraz do nadmiernego przesuszania się naskórka. Rozwiązaniem tych problemów jest zabieg kwasu hialuronowego na twarz. Zastrzyki z kwasu hialuronowego szybko przywrócą skórze jędrność i sprężystość, bez bólu i efektów ubocznych. Ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, jest biozgodny z ludzkim organizmem – to znaczy, że nie uczula i nie wywołuje niepożądanych reakcji.
Po przeprowadzeniu wstrzykiwania kwasu hialuronowego na twarz Pacjent może swobodnie powrócić do codziennej aktywności. Stosowane podczas zabiegu igły pozwalają na precyzyjne wprowadzenie substancji, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia siniaków czy krwiaków i uszkodzenia naczyń krwionośnych. Pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast, a działanie kwasu hialuronowego na twarzy utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.
Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic!
KWAS HIALURONOWY POD OCZY
Kwas hialuronowy pod oczy to skuteczny sposób na pozbycie się tzw. doliny łez. Jest to obszar wąskich obniżeń i zagłębień pod oczami, który rozciąga się od wewnętrznego kącika oka, aż do zewnętrznej części policzka. Czasami wiąże się również z prześwitującymi naczyniami krwionośnymi i ogólnym zasinieniem skóry. Powstaje wraz z wiekiem lub poprzez uwarunkowania genetyczne czy niezdrowy tryb życia.
Widoczne cienie i zagłębienia pod oczami wpływają niekorzystnie na wygląd całej twarzy. Osoby, u których „dolina łez” jest wyraźna, często wyglądają na przemęczone, niewyspane lub zestresowane. Kwas hialuronowy pod oczy to rozwiązanie, które pozwoli odzyskać zdrowy, wypoczęty wygląd i zlikwiduje oznaki starzenia się skóry.
Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod oczy wypełnia spłycenia oraz bruzdy, a także wypycha skórę, widocznie ją ujędrniając. Zabieg ten redukuje niedoskonałości, wpływając tym samym na pozbycie się przemęczonego wyrazu twarzy. Zastrzyki kwasu hialuronowego pod oczy sprawią, że skóra uzyska świeży i jędrny wygląd, a dzięki temu twarz będzie wydawała się znacznie młodsza. Pacjenci widzą efekt natychmiast. Utrzymuje się on średnio od 8 do 12 miesięcy.
Doskonałym uzupełnieniem zabiegu zastrzyków kwasu hialuronowego pod oczy jest botoks na kurze łapki, który wygładzi skórę wokół oczu i przywróci spojrzeniu świeżość i wyrazistość. Zapraszam Klientów z Warszawy i okolic do zapoznania się z ofertą zabiegów!
KWAS HIALURONOWY W USTA
Kwas hialuronowy w usta to skuteczny sposób na poprawę wyglądu ust. Powiększanie i modelowanie ust kwasem to popularny zabieg cieszący się zainteresowaniem głównie pań. Dlaczego? Pozwala on na bezpieczne i nieinwazyjne uwydatnienie ust, korektę ich kształtu i kolorytu. Doświadczeni specjaliści w ciągu 15-30 minut są w stanie spełnić marzenia o pełnych, jędrnych i nawilżonych ustach. W moim warszawskim gabinecie medycyny estetycznej oferuję profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem wyłącznie sprawdzonych preparatów.
PRZECIWSKAZANIA I ZALECENIA DOTYCZĄCE ZABIEGU
Zastrzyku z kwasem hialuronowym nie można wykonać u kobiet w ciąży oraz karmiących. W przypadku trądziku należy najpierw wyleczyć schorzenie skóry, zanim przeprowadzi się wypełnianie kwasem hialuronowym. Do przeciwwskazań należą także opryszczka, aktualne infekcje, alergie oraz choroby immunologiczne, na przykład Hashimoto czy Graves-Basedowa.
Osoby, które zdecydowały się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego na twarz, muszą odbyć konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe w rodzaju aspiryny, Ketonalu czy leków z ibuprofenem. Trzeba zrezygnować także z ziół typu dziurawiec oraz z przyjmowania witaminy E.
Po zabiegu kwasem hialuronowym można od razu wrócić do normalnego życia – należy jednak unikać solariów, basenów i siłowni przez parę następnych dni. Jeśli pojawi się zaczerwienienie, można sięgnąć po chłodzące okłady. Małe siniaki należy smarować kremami, w których znajduje się arnika. Ponadto nie można wystawiać twarzy na działanie promieni UV przynajmniej do momentu ustąpienia zaczerwienienia.
JAK WYDŁUŻYĆ DZIAŁANIE KWASU HIALURONOWEGO?
W medycynie estetycznej stosuje się zabieg łączony, znacznie wydłużający działanie kwasu hialuronowego. Na tydzień przed wypełnianiem warto poddać się zabiegowi wstrzykiwania botoksu. W ten sposób osłabiamy działanie ruchu mięśni na żel wprowadzany pod skórę, przez co jest on trudniej rozkładany, a wygląd twarzy wolniej wraca do pierwotnego stanu. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed przeprowadzam połączone zabiegi, które pozwolą na dłużej cieszyć się efektem.
Preparaty stosowane do zabiegów na twarz:
Juviderm VOLUMA: modelowanie owalu twarzy tzw. lifting wolumetryczny
Juviderm VOLBELLA: wypełnienie między brwiami
Juviderm VOLIFT: wypełnianie fałdów nosowo-wargowych
Juviderm VOLBELLA: wypełnianie opadnietych kącików ust
Juviderm ULTRA SMILE : poprawa konturu ust
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]