Wypełnianie policzków to zabieg z użyciem kwasu hialuronowego zalecany osobom, którym zależy na młodym wyglądzie. Po przekroczeniu 27. roku życia skóra powoli zaczyna tracić swoją jędrność. Od tego czasu na twarzy pojawiają się różne oznaki starzenia. Jednym z nich są zapadające się policzki. Przyczyną tego mogą być nie tylko wiek, ale też cechy genetyczne, utrata lub częste wahania wagi.
Bez względu na przyczynę, zapadnięte policzki nie prezentują się ładnie. Twarz wygląda przez to na zmęczoną i wychudzoną. Ujmuje ona atrakcyjności i dodaje lat, dlatego oferta mojego gabinetu składa się z zabiegów, mających na celu nadanie policzkom lepszego kształtu. Nieznaczne efekty modelujące policzki można uzyskać, wykonując ćwiczenia twarzy, stosując kremy liftingujące i rezygnując z intensywnych diet. Długotrwałe i zauważalne rezultaty przynosi jednak stosowany do wypełnienia policzków zastrzyk z kwasu hialuronowego, który nie tylko poprawia owal twarzy, ale także wyrównuje jej koloryt i nawilża skórę.
Wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę uzupełnia brakujące wypełnienie policzków. Zmiana zauważalna jest od razu po zabiegu. Całkowity efekt widoczny jest po ok. trzech tygodniach. W tym zabiegu medycyny estetycznej nie chodzi jednak wyłącznie o odbudowę rusztowania hialuronowego. Skład kwasu pobudza komórki do produkcji kolagenu. W efekcie twarz nie tylko staje się pełniejsza, ale także wygląda na gładszą i zdrowszą.
Z usługi wypełniania policzków za pomocą kwasu hialuronowego chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Rezultat zabiegu jest wyraźny, ale dyskretny, bez efektu przerysowania lub sztuczności. Specjaliści medycyny estetycznej polecają kwas hialuronowy jako bezpieczny i skuteczny sposób na odzyskanie jędrności i sprężystości skóry oraz poprawę jej kondycji.
Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic! W przypadku pytań zachęcam do kontaktu.
ZABIEG WYPEŁNIANIA POLICZKÓW W GABINECIE
W gabinecie FaceMed każdy zabieg kwasem hialuronowym na twarz może odbyć się ze znieczuleniem. Tym bardziej że w przypadku wypełnienia policzków, preparat wprowadzany jest podskórnie w każdą stronę twarzy. Ilość wykorzystanego preparatu zależy od stopnia zapadnięcia się skóry – jeśli ubytek jest znaczny, lepiej wykonać dwa zabiegi w odstępie czasowym, zamiast zwiększać dawkę kwasu.
Trwalsze rezultaty można uzyskać, wykorzystując usieciowaną (zagęszczoną) postać kwasu hialuronowego. Ma on postać żelu i jest wyjątkowo plastyczny. Po wprowadzeniu go pod skórę należy uformować preparat poprzez masowanie skóry. W taki sposób wypełnienie zostaje odpowiednio ułożone, a policzki zyskują pożądany przez Pacjenta kształt.
Na przeprowadzenie zabiegu pozwala wyłącznie dobry stan zdrowia. Pacjent nie może mieć trądziku i aktywnego wirusa opryszczki. Na wypełnienie policzków kwasem hialuronowym nie mogą zdecydować się kobiety w ciąży i karmiące. Przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne oraz alergie na wykorzystywany preparat.
Przez minimum 7 dni po zabiegu wypełniania policzków kwasem hialuronowym odradzamy ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, używania drażniących kosmetyków (m.in. peelingów i preparatów z kwasami w składzie), palenia papierosów, picia alkoholu, nadmiernego wysiłku fizycznego oraz korzystania z basenów i saun.
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT WYPEŁNIENIA?
Poprawa związana z uniesieniem skóry po wypełnieniu policzków kwasem hialuronowym jest widoczna od razu. Skóra jest też gładsza, a twarz w tym miejscu robi wrażenie pełniejszej. Do ostatecznych efektów dochodzi jednak po upływie trzech tygodni, czyli czasu potrzebnego na proces reakcji kwasu zachodzących już pod skórą. Kwas hialuronowy jest higroskopijny – wiąże wodę i przez to zwiększa własną objętość. Oznacza to, że jeszcze w ciągu kilkunastu dni po zabiegu puchnie pod skórą, dodatkowo ją wypychając.
Usieciowany kwas hialuronowy rozkłada się wolniej, niż jego nieusieciowana postać. Dzięki temu efektem wypełnionych policzków można cieszyć się przez dwanaście do nawet osiemnastu miesięcy. Każdy organizm jest inny, stąd różnice w przewidywanym czasie utrzymywania się rezultatów. Warto wziąć pod uwagę to, że na rozkład kwasu w organizmie wpływają nawyki i sposób pielęgnacji skóry. Po wypełnianiu należy zrezygnować z palenia papierosów. Używka ta znacząco wpływa na długość efektu zabiegu. Poza odstawieniem nikotyny, efekty przyniesie także odpowiednia pielęgnacja, dopasowana do rodzaju skóry i wieku. Warto sięgnąć po kremy z filtrem przeciwsłonecznym – promienie UV przyspieszają starzenie się skóry. Można także zaopatrzyć się w kosmetyki anti-age lub kremy z koenzymem Q10, które pobudzają komórki do regeneracji.
POWTÓRZENIE ZABIEGU WYPEŁNIANIA POLICZKÓW
Wypełnienie policzków kwasem hialuronowym można powtórzyć po upływie kilkunastu miesięcy, po zauważeniu, że poprzedni zabieg przestaje przynosić widoczne efekty. Ponowne wypełnianie policzków wymaga zwykle mniejszej ilości kwasu hialuronowego niż podana przy pierwszej wizycie. Wiąże się to ze wspomnianym już efektem pobudzenia komórek do produkcji kolagenu. Wzmacnia on skórę twarzy i rusztowania pod nią. Lepszy stan policzków sprawia więc, że efekt tylko odnawiamy, zamiast tworzyć go od zera.
Zaraz po zabiegu wypełniania policzków skóra może być zaczerwieniona i rozgrzana – na taki stan pomogą chłodzące kompresy. Delikatna twardość odczuwana przy dotykaniu twarzy jest naturalna: powoduje ją obrzęk, który zniknie po kilku dniach. W miejscach, w które wkłuta była igła, mogą pojawić się siniaki. Warto smarować je preparatami z arniką, która przyspiesza wchłanianie. Nie ma przeszkód, by sięgnąć po maści łagodzące, warto jednak dla pewności skonsultować możliwość użycia konkretnego preparatu z lekarzem medycyny estetycznej.
Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry, dlatego jest biozgodny z ludzkim organizmem. Oznacza to, że po zabiegu wypełniania policzków kwasem hialuronowym nie powinna wystąpić reakcja alergiczna. Kwas w pełni ulega procesom metabolicznym, co oznacza, że po jakimś czasie jest usuwany z organizmu. Małe cząsteczki kwasu hialuronowego są transportowane z limfą do węzłów chłonnych oraz z krwią do wątroby, gdzie zostają rozłożone i wydalone z organizmu i nie zalegają w żadnej formie na narządach wewnętrznych.
Zapraszam Klientki i Klientów z Warszawy i okolic! Ze względu na duże zainteresowanie usługą wypełniania policzków, proszę o wcześniejsze umówienie wizyty. W przypadku pytań zachęcam do kontaktu!