tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Wypełnianie policzków

Zapadanie się policzków może mieć kilka przyczyn. W większości przypadków winę za to ponosi wiek. Już około 40 roku życia zwykle zauważamy, że skóra twarzy traci jędrność. Wśród innych powodów znajdują się uwarunkowania genetyczne, a także gwałtowna strata wagi lub częste jej wahania. Zapadnięta twarz wygląda na zmęczoną, często sprawia także wrażenie wychudzonej. Taki wygląd dodaje lat i ujmuje atrakcyjności, nic dziwnego więc, że szukamy sposobów na wypełnienie policzków i przywrócenie im jędrności.

Nieznaczne efekty uzyskać można, wykonując ćwiczenia twarzy, stosując kremy liftingujące i rezygnując z intensywnych diet. Długotrwałe i zauważalne rezultaty przynosi jednak przede wszystkim wykorzystanie kwasu hialuronowego.

Zabieg – co pozwala osiągnąć

Kwas ten występuje naturalnie w skórze właściwej – dzięki niemu właśnie skóra jest sprężysta i nie zapada się. Z wiekiem go jednak ubywa, znika więc rusztowanie dla górnej warstwy skóry. Efekty tego stanu rzeczy widoczne są najbardziej po czterdziestym roku życia.

Wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę uzupełnia brakujące wypełnienie policzków, a zmiana zauważalna jest od razu po zabiegu. Całkowity efekt widoczny jest po około trzech tygodniach. W tym zabiegu medycyny estetycznej nie chodzi jednak wyłącznie o odbudowę rusztowania hialuronowego. Skład kwasu pobudza komórki do produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. W efekcie twarz nie tylko staje się pełniejsza, ale także gładsza i o zdrowszym wyglądzie.

Przeciwwskazania

By w ogóle przystąpić do zabiegu wypełniania policzków, należy być osobą zdrową. Trądzik musi być wyleczony, a wirus opryszczki – nieaktywny. Nie prowadzimy zabiegów u kobiet w ciąży ani karmiących. Przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne, jak również alergie na wykorzystywany preparat.

Jak wygląda zabieg

Wypełnianie policzków w gabinecie medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego w każdą stronę twarzy. Wcześniej może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Ilość wykorzystanego preparatu zależy od stopnia zapadnięcia się skóry – jeśli ubytek jest znaczny, lepiej wykonać dwa zabiegi w odstępie czasowym, zamiast zwiększać dawkę kwasu.

Trwalsze rezultaty uzyskujemy, wykorzystując usieciowioną postać kwasu hialuronowego – ma on postać żelu u wyjątkowej plastyczności. Po wprowadzeniu go pod skórę, lekarz medycyny estetycznej może delikatnie pomasować i uformować podany preparat – w ten sposób układa wypełnienie i nadaje twarzy ostateczny kształt.

Ile trzeba czekać na efekt wypełnienia policzków i jak długo się utrzyma

Zmiana zauważalna jest od razu po zabiegu. Skóra jest pełniejsza i zaokrąglona, twarz traci też zmęczony czy wychudzony wygląd. Jednak na pełny rezultat należy poczekać około trzy tygodnie. Kwas hialuronowy jest higroskopijny – wiąże wodę i przez to zwiększa własną objętość. Oznacza to, że w ciągu kilkunastu dni „powiększy się” pod skórą, dodatkowo ją wypychając.

Usieciowiony kwas hialuronowy rozkłada się wolniej, niż jego nieusieciowiona postać. Dzięki temu efektem wypełnionych policzków będziemy cieszyć się przez wiele miesięcy – od dwunastu do nawet osiemnastu. Każdy organizm jest inny, stąd różnice w przewidywanym czasie utrzymywania się rezultatów. Również sposób pielęgnacji i nawyki wpływają na rozkład kwasu. Co robić, by maksymalnie wydłużyć ten czas?

Po wypełnianiu należy zrezygnować z palenia papierosów. Używka ta znacząco przyspiesza rozkład kwasu hialuronowego. Poza odstawieniem nikotyny, efekty przyniesie także odpowiednia pielęgnacja, dopasowana do rodzaju skóry i wieku. Warto sięgnąć po kremy z filtrem przeciwsłonecznym – promienie UV przyspieszają starzenie się skóry. Można także zaopatrzyć się w kosmetyki anti-age czy z koenzymem Q10, pobudzającym komórki do regeneracji.

Co potem?

By utrzymać satysfakcjonujący daną osobę wygląd, zabieg można powtórzyć po upływie kilkunastu miesięcy i zauważeniu powrót ubytków. Ponowne wypełnianie policzków wymaga zwykle mniejszej ilości kwasu hialuronowego, niż pierwszy zabieg. Wiąże się to ze wspomnianym już pobudzeniem komórek do produkcji kolagenu. Wzmacnia on skórę twarzy i rusztowania pod nią. Lepszy stan policzków sprawia więc, że efekt tylko odnawiamy, zamiast tworzyć go od zera.

Na co trzeba się przygotować

Zaraz po zabiegu wypełniania policzków skóra może być zaczerwieniona i rozgrzana – pomogą na taki stan chłodzące kompresy. Delikatna twardość odczuwana przy dotykaniu twarzy jest naturalna: powoduje ją obrzęk, który zniknie po kilku dniach. W miejscach, w które wkłuta była igła, mogą pojawić się siniaki. Warto smarować je preparatami z arniką, która przyspiesza wchłanianie. Nie ma przeszkód, by sięgnąć po maści łagodzące, warto jednak dla pewności skonsultować konkretny preparat z lekarzem medycyny estetycznej.