tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Wypełnianie fałdów nosowo wargowych

Pojawiają się już około trzydziestego roku życia człowieka i mają niekorzystny wpływ na wygląd twarzy – sprawiają, że wygląda ona na starszą, niż w rzeczywistości. Fałdy nosowo–wargowe to bruzdy, które tworzą się w przestrzeni między boczną stroną nosa a kącikiem ust. Ich powstawanie wiąże się ze zmniejszoną ilością kolagenu i kwasu hialuronowego w tkance podskórnej. Substancje te są jak rusztowanie – gdy ich braknie, skóra poddaje się grawitacji i opada. Niestety, prędzej czy później każdy człowiek je u siebie zauważy.

Medycyna estetyczna – lifting bez skalpela

By pozbyć się fałdów nosowo-wargowych, można sięgnąć po kilka metod. Chirurgia plastyczna proponuje lifting, jest to jednak zabieg inwazyjny, a także dość kosztowny. Alternatywą jest wypełnianie fałdów za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg polega na wprowadzeniu tego preparatu (w postaci żelu) pod skórę. Dzięki jego higroskopijnym właściwościom, kwas nabiera objętości i wypełnia ubytek, przez co zmarszczki w widoczny sposób się wygładzają.

To nie koniec dobroczynnego działania kwasu hialuronowego. Wprowadzony pod skórę, preparat ten pobudza komórki do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i zyskuje zdrowszy wygląd.

Ile kwasu hialuronowego potrzeba w czasie zabiegu

Głębokość bruzd zależy w dużej mierze od wieku – im jesteśmy starsi, tym bardziej skóra opada. By wypełnienie fałd nosowo-wargowych przyniosło oczekiwany efekt, konieczne jest dobranie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego. Dostępne są ampułki o pojemnościach od pół do dwóch mililitrów, przy czym najpopularniejsze są te jednomililitrowe. Ilość preparatu musi być precyzyjnie dobrana i lepiej zawierzyć w tej kwestii lekarzowi medycyny estetycznej. W gabinecie w Warszawie w czasie konsultacji ocenimy, jaka dawka będzie optymalna w danym przypadku.

W sytuacji, w której fałdy są głębokie, jednorazowe wypełnienie może nie wystarczyć. W przypadku osób powyżej 40 roku życia konieczny może być powtórny zabieg. Zanim jednak zdecydujemy, że uzyskany efekt jest niewystarczający, należy odczekać co najmniej trzy tygodnie. Tyle czasu potrzebuje kwas hialuronowy, by zyskać maksymalną objętość pod skórą. Wypełnianie fałd nosowo-wargowych podczas więcej niż jednego spotkania to lepszy sposób na uzyskanie optymalnego efektu końcowego, niż aplikowanie już w czasie pierwszego zabiegu większej ilości żelu.

Jak wygląda zabieg i jakie są jego efekty

Wypełnianie fałdów nosowo-wargowych polega na wstrzyknięciu pod skórę z użyciem cienkiej igły kwasu hialuronowego.

Pierwsze efekty widać już po zabiegu. Fałdy nosowo-wargowe są spłycone, twarz od razu wygląda zdrowiej i młodziej. Jednocześnie jednak zaraz po wypełnianiu skóra może być zaczerwieniona, możliwe także, że będziemy odczuwać promieniujące ciepło z miejsc, w które wprowadzony został kwas hialuronowy. Ulgę przyniosą chłodne okłady. Nie należy obawiać się, jeśli dotykając twarzy, pod palcami wyczujemy delikatne stwardnienia – to obrzęk, który zniknie w ciągu paru dni. Jeśli pojawią się siniaki, można na nie bez obaw aplikować maści zawierające arnikę, przyspieszającą wchłanianie się.

Pielęgnacja po zabiegu

Efekt wypełnienia fałdów nosowo-wargowych nie trwa wiecznie – kwas hialuronowy z czasem wchłania się, przez co znikają podtrzymujące skórę rusztowania. W zależności od użytego preparatu, rezultaty mogą utrzymać się nawet rok, po tym czasie jednak – jeśli zależy nam na utrzymaniu efektu – należy powtórzyć zabieg.

Dobra informacja jest taka, że przy ponownym wypełnianiu potrzebna jest mniejsza ilość kwasu hialuronowego. Dzieje się tak, ponieważ pobudzone w tym miejscu komórki, wytwarzając kolagen, poprawiają stan skóry. Łatwiej jest więc ją podnieść i wzmocnić.

By cieszyć się efektami wypełniania fałdów nosowo-wargowych jak najdłużej, warto zainteresować się preparatami i kosmetykami anty-aging. Można sięgnąć po kremy z filtrem przeciwsłonecznym – promienie UV w bardzo negatywny sposób wpływają na skórę i przyspieszają jej starzenie. Nie zapominajmy także o antyoksydantach – witaminy przeciwdziałające wolnym rodnikom pomogą utrzymać zdrową skórę. Pomocne będzie także przyjmowanie koenzymu Q10, wspierającego pracę komórek ciała. Jeśli natomiast coś powinno zniknąć zupełnie z życia osoby starającej się zachować młody wygląd, to są to papierosy. To bardzo ważne – palenie w znaczący sposób skraca długość trwania efektów wypełniania fałdów.