tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Usuwanie zmarszczek

Co łączy ze sobą czas, słońce, mimikę i sen? Ich szkodliwy wpływ na skórę. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne lub niesprawiedliwe, cera ma bardzo wielu wrogów. Promienie słoneczne ograniczają produkcję kolagenu, mimika powoduje chociażby „kurze łapki”. Im jesteśmy starsi, tym bardziej w skórze ubywa kwasu hialuronowego, przez co nawet ułożenie głowy na poduszce modyfikuje nasz wygląd.

Korekcja zmarszczek jest jak najbardziej możliwa, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób walczyć z konkretnymi rodzajami bruzd pojawiających się na twarzy. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie stosujemy wstrzykiwanie botoxu i wypełnianie kwasem hialuronowym, dobierając preparat do rodzaju ubytku. Skąd wiemy, w jaki sposób usuwać zmarszczki?

Dla kogo wypełnianie?

Nie każde bruzdy znikną od korekcji kwasem hialuronowym. W przypadku tych mimicznych, powstających pod wpływem skurczy mięśni, lepsze efekty osiągniemy korzystając z zastrzyków botoxowych. Sprawią one, że mięśnie się rozluźnią i przestaną działać na skórę. U osób starszych, które na czole, między brwiami czy wokół oczu mają już głębokie bruzdy, można zastosować połączone zabiegi botox i wypełnianie zmarszczek.

Jak działa korekcja kwasem hialuronowym?

Powyższe pytanie to w istocie inne postawienie kwestii „na czym polega usuwanie zmarszczek”. Kwas hialuronowy ma wiele cech, z punktu widzenia medycyny estetycznej bardzo istotne są dwie z nich. Po pierwsze, związek ten jest higroskopijny i absorbując wodę, zwiększa swoją objętość. Po drugie, pobudza komórki do produkcji kolagenu, wpływającego na elastyczność skóry.

W momencie wypełnienia zmarszczek kwasem pod skórą pojawia się swoiste rusztowanie, dzięki czemu zagłębienia się spłycają. Po około trzech tygodniach substancja zyskuje swoją maksymalną objętość. Dodatkowo, w obszarze, gdzie nastąpiła iniekcja, zwiększa się produkcja kolagenu. Wszystko to powoduje widoczną korekcję zmarszczek i poprawę stanu skóry: jej elastyczności, gładkości i nawilżenia.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia

W zależności od wieku, stanu skóry, przyzwyczajeń i diety, a także użytego środka, rezultatami usuwania bruzd możemy cieszyć się od ośmiu do dwunastu miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy zostaje rozłożony, możliwe jest wtedy wykonanie zabiegu ponownie. Warto pamiętać, że – dzięki poprawie stanu skóry – każde następne wypełnianie będzie wymagało nieco mniejszej ilości kwasu do uzyskania podobnych efektów.

By korekcja zmarszczek cieszyła jak najdłużej, warto wziąć sobie do serca kilka rad. Do codziennej pielęgnacji można włączyć kosmetyki z silnym filtrem przeciwsłonecznym, a także produkty z serii anti-age oraz zawierające witaminy i koenzym Q10. Bardzo ważne jest także zrezygnowanie z papierosów – palenie prowadzi do rozkładu kwasu hialuronowego, przez co efekty zabiegu mogą zostać szybko zredukowane. Odpowiednia pielęgnacja natomiast nie tylko pozwoli utrzymać rezultat usuwania bruzd, ale także poprawi stan skóry i zmniejszy negatywne działanie na nią zewnętrznych czynników.