tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Botox

Zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest wygładzenie zmarszczek mimicznych, polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w określone mięśnie twarzy. Botox blokuje ich zakończenia nerwowe, przez co mięsnie rozluźniają się. W efekcie przestają marszczyć skórę, dzięki czemu zmarszczki się wygładzają.

Jak wygląda zabieg?

Lekarze medycyny estetycznej nazywają czasem botox zabiegiem lunchowym. Nie trwa on długo, nie wiąże się też z długą rekonwalescencją. Po dobraniu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej zostaje ona wstrzyknięta cienką igłą w mięśnie twarzy. W zależności od pożądanego efektu, preparat wprowadza się w zmarszczki pionowe i poziome czoła, w zmarszczki wokół oczu czy u nasady nosa. Czasami w miejscu nakłuć pojawiają się niewielkie siniaki, znikają jednak w ciągu doby.

Po wstrzyknięciu botoxu można od razu wrócić do normalnego życia. Należy jednak powstrzymać się od pochylania przez następne trzy godziny, lepiej także nie masować twarzy.

Efekty – ile trzeba czekać i jak długo się utrzymają?

Zmarszczki mimiczne nie znikają od razu po zabiegu botoxem. Mięśnie rozluźniają się stopniowo i potrzeba dwóch, trzech dni, by preparat zadziałał na nie w pełni. Efekt wygładzonej twarzy jest widoczny w największym stopniu po upłynięciu około tygodnia.

Działanie botoxu utrzymuje się kilka miesięcy – od trzech do pięciu. Po tym czasie mimika twarzy stopniowo wraca do stanu sprzed zabiegu. Warto zwrócić jednak uwagę, że skóra, która przez ten czas nie marszczyła się i nie napinała, będzie miała lepszą kondycję, niż przed wstrzykiwaniem. Zdrowszym wyglądem można cieszyć się więc nieco dłużej, niż wskazywany czas działania botoxu.

Kiedy trzeba powtórzyć iniekcję?

Ten zabieg medycyny estetycznej nie musi być ponawiany – organizm nie reaguje negatywnie na brak preparatu. Decyzja o pierwszym wstrzyknięciu botoxu nie wiąże nas na całe życie.

Zabiegowi można poddawać się dwa, trzy razy w ciągu roku. W ten sposób możliwe jest utrzymanie efektu wygładzenia zmarszczek. Po każdym następnym wstrzykiwaniu mięśnie potrzebują trochę więcej czasu, by wrócić do swojej normalnej kurczliwości – oznacza to, że efekty utrzymają się przez dłuższy czas.

Dla kogo wskazane

Wykorzystywana w medycynie estetycznej toksyna botulinowa służy rozluźnianiu mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki mimiczne. Z tego względu zabieg przewidziany jest dla tych osób, które chcą usunąć tak zwane „kurze łapki” czy „lwią zmarszczkę”. Botox wykorzystują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Niektórzy ludzie sięgają także po botulinę w celach profilaktycznych – kiedy zmarszczki są jeszcze niezbyt widoczne, by zapobiec ich pogłębieniu.

Przeciwwskazania

Lekarz medycyny estetycznej w FaceMed w Warszawie nie wykonuje zabiegów u osób młodych, u których nie pojawiły się zmarszczki dynamiczne. Osoby po 65 roku życia mogą nie uzyskać oczekiwanych efektów – dzieje się tak dlatego, że botox nie wypełnia ubytków, a jedynie rozluźnia mięśnie. W przypadku zmarszczek statycznych lepsze rezultaty osiągniemy z kwasem hialuronowym.

Tego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej nie są przeprowadzane u kobiet w ciąży i karmiących, a także u chorych cierpiących na zespół Lamberta Eatona i na inne schorzenia mięśniowe. Inne przeciwwskazania to choroba nowotworowa, opryszczka, a także uczulenia na którykolwiek składnik preparatu.

Jak przygotować się do zabiegu

Nie wolno przyjmować antybiotyków ani pić alkoholu przed wykonaniem wstrzykiwania. Niezalecane jest także przyjmowanie leków typu aspiryna ani tych, które rozrzedzają krew. W dniu zabiegu koniecznie trzeba zrezygnować z solarium, ćwiczeń na siłowni czy basenu. Niech będzie to dzień spokojny i pozbawiony nadmiernego wysiłku – zarówno dla ciała, jak i dla samej skóry.

Botox - sposób medycyny estetycznej na wzmocnienie efektu zabiegu kwasem hialuronowym

By skóra była wygładzona, a rezultat wypełniania zmarszczek statycznych utrzymał się dłużej, wykonuje się łączony zabieg: botox i kwas hialuronowy. Rozluźnienie mięśni na tydzień przed wstrzykiwaniem kwasu znacznie poprawia efekty wypełnienia.

Usuwanie zmarszczek pionowych czoła "lwia zmarszczka"

6a6b

Usuwanie zmarszczek wokoł oczu "kurze łapki"

botox 3botox 2

Usuwanie zmarszczek nosa