tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Powiększanie ust

Wystarczy pomyśleć o tym, ile razy dziennie uśmiechamy się czy mówimy, by zrozumieć, jak dużą pracę wykonują mięśnie ust. Skóra ust jest bardzo delikatna i stosunkowo szybko – nawet około 30. roku życia – zaczyna się zmieniać. Z utratą objętości czy osłabieniem kolorytu można sobie poradzić, korzystając z powiększania ust.

Jak wygląda zabieg?

Gabinet medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie wykonuje powiększanie ust poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w postaci żelu. Zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kremu Emla. Substancja wprowadza jest za pomocą cienkiej igły, po iniekcji lekarz masuje i delikatnie ugniata wargi, rozprowadzając żel i modelując kształt.

Pierwsze rezultaty powiększenia ust widoczne są zaraz po zabiegu. Kwas hialuronowy jest higroskopijny i zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, dlatego też pełnię efektu zobaczymy po około dwóch tygodniach. Wargi są pełniejsze i jędrniejsze, a także lepiej nawilżone. Poprawiona jest także ich barwa – odcinają się one wyraźniej od skóry. Powiększenie ust przyczynia się również do spłycenia zmarszczek wokół nich.

Czego spodziewać się zaraz po zabiegu

Bezpośrednio po powiększaniu usta mogą być zaczerwienione i spuchnięte. Pod palcami możemy wyczuć stwardnienia, wywołane obrzękiem. Czasami pojawiają się także niewielkie siniaki w miejscu wkłucia igły. W celu zwiększenia komfortu sugerujemy maści łagodzące, a także kremy z arniką, przyspieszającą wchłanianie się krwiaków. Powyższe dolegliwości mijają po upływie kilku dni.

Jak długo utrzyma się efekt

W zależności od indywidualnych cech – nawyków, wieku, kondycji, stosowanych używek - powiększenie ust może utrzymać się od trzech do pięciu miesięcy. By cieszyć się rezultatami jak najdłużej, należy stosować odpowiednią pielęgnację. Niezmiernie ważne jest ograniczenie, a najlepiej całkowita rezygnacja z palenia papierosów. Nikotyna ma negatywny wpływ na kwas hialuronowy i sprawia, że rozkłada się on w bardzo szybkim tempie.

Dobrym pomysłem jest sięgniecie po kremy nawilżające i pomadki z filtrami przeciwsłonecznymi. Warto także przyjmować preparaty z witaminami C i E, a także z koenzymem Q10, wpływającym na regenerację komórek.

Kto powinien poddać się powiększeniu ust

Zabieg ten jest przeznaczony dla każdej (pełnoletniej) osoby, której nie odpowiada kształt lub kolor warg. Może być to związane z wiekiem, ale także z genetycznymi uwarunkowaniami, jak również ze stosowanymi używkami. Już po trzydziestym roku życia dostrzegamy pierwsze zmiany w wyglądzie – zmniejszenie nawilżenia, objętości itp. Z biegiem lat wargi wizualnie zmniejszają się, trudniej także dostrzec, gdzie kończy się skóra, a zaczynają usta. To dobry moment na sięgnięcie po pomoc medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących, a także u osób niepełnoletnich. Trądzik powinien zostać wyleczony przed wstrzykiwaniem, nie może być aktywny wirus opryszczki. Również alergia na którykolwiek składnik preparatu wyklucza przeprowadzenie zabiegu.