• Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03

Mezoterapia igłowa

Jednym ze skutecznych, niechirurgicznych sposobów na gładką i rozświetloną skórę jest zabieg nazwany mezoterapią igłową. Polega on na podaniu skórze dobranych do jej indywidualnych potrzeb substancji aktywnych. Należy do nich zarówno kwas hialuronowy, jak i witaminy czy minerały. Znajdziemy je też w wielu kremach, jednak dopiero zastrzyk z tzw. koktajlem witaminowym działa na odmłodzenie skóry najlepiej.

Dlaczego zastrzyk zamiast kosmetyków?

Udowodnione jest, że skóra wchłania kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne tylko w małym ułamku procenta. Przez to, że zatrzymują się one na naskórku, ich działanie nie jest wystarczające dla jej odżywienia. Stąd też pomysł, aby podać je bezpośrednio do skóry właściwej lub głębiej – do tkanki podskórnej. Sposobem na to są mikronakłucia, które pozwalają przebić się przez barierę i dotrzeć do właściwego miejsca.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia igłowa wykorzystuje technikę mikronakłuć do podania skórze koktajli witaminowych. Narzędziem do tego może być zwykła strzykawka z igłą, specjalny pistolet lub wyposażony w rolki dysk. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatny ból i dyskomfort spowodowane iniekcją igieł. Również przez to skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Są to skutki nakłuć, które utrzymują się tylko przez kilka pierwszych godzin.

Sposób na wiele problemów skóry

Mezoteriapia jest uniwersalnym zabiegiem, odpowiednim dla każdego typu cery. Jest też zabiegiem o wielokierunkowym działaniu – skutecznie wygładza i uelastycznia skórę, ale też ją odżywia i rozświetla. Zabieg wykonywany jest głównie na partie twarzy, szyi i dekoltu, a także na skórę głowy, gdzie zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Dla utrwalenia efektów powinno się go kilkukrotnie powtórzyć, na początku w odstępie około 2 tygodni, a później mniej więcej co pół roku.