tr?id=169123880638750&ev=PageView&noscript=1
  • Tel 1 : +48 22 503 74 72       Tel 2 : +48 512 37 26 03
FaceMed - Zabiegi botoksem


Lifting wolumetryczny

Zapadnięte policzki, pozbawiona jędrności skóra, skierowane w dół kąciki ust – z takimi cechami zmagają się, wbrew pozorom, nie tylko osoby po 50. roku życia. Choć utrata objętości twarzy wiąże się przede wszystkim ze zmniejszeniem ilości wiązań kolagenowych i kwasu hialuronowego, to asymetrie i zmęczony wygląd może dotyczyć także ludzi młodszych. Rozwiązaniem dla jednych i drugich jest lifting wolumetryczny – zabieg modelowania twarzy bez skalpela.

Na czym polega

By zmienić rysy twarzy i poprawić jej owal, w FaceMed w Warszawie przeprowadzamy zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego. W zależności od oczekiwanych efektów, preparat wprowadzany jest w okolice kości policzkowych, wzdłuż brody czy skronie.

Kwas hialuronowy ma postać żelu. Do liftingu wolumetrycznego wykorzystuje się bardzo cienką igłę. Ponieważ preparat jest wysoce higroskopijny, szybko zaczyna nabierać objętości – można więc wyczuć, że się powiększa i wypełnia przestrzeń pod skórą. Lekarz medycyny estetycznej po wykonaniu iniekcji przechodzi do delikatnego masażu twarzy – ma on na celu rozprowadzenie żelu i ostateczne wymodelowanie konturów.

Dla kogo lifting wolumetryczny

Z utratą objętości zmagają się osoby około pięćdziesiątego roku życia. Skóra, pozbawiona kolagenowego rusztowania, nie jest w stanie opierać się grawitacji ani działaniu mięśni, co prowadzi do odwrócenia tak zwanego trójkąta młodości. Ciężar przenosi się z kości policzkowych w dół, twarz robi się ociężała i traci naturalne kontury. Lifting wolumetryczny pozwala wypełnić policzki, unieść kąciki ust czy zniwelować tak zwaną „dolinę łez”. Skóra odzyskuje jędrność nie tylko dzięki odnowieniu jej rusztowania. Kwas hialuronowy pobudza komórki do produkcji kolagenu, który odpowiada za sprężystość i zdrowy wygląd.

Ale medycyna estetyczna pomaga nie tylko osobom w średnim wieku. Lifting wolumetryczny pozwala na modyfikację asymetrii, a także w przypadkach, gdy kontury twarzy zmieniają się pod wpływem wahań wagi ciała. Zabieg pozwoli także na wymodelowanie profilu. W czasie konsultacji razem z lekarzem ustala się, gdzie tkwi przyczyna problemu. Mogą to być różnice w objętości policzków czy w kształcie kości policzkowej. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego niweluje różnice i pozwala wymodelować twarz tak, by miała ona harmonijny owal.

Jak długo utrzymuje się efekt

Zaraz po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, ale znikają one najpóźniej po kilku dniach. Efekty widać zaraz po liftingu wolumetrycznym, a ich pełnię – po około 3 tygodniach, gdy preparat osiągnie pełną objętość.

Kwas hialuronowy jest substancją, którą organizm z czasem rozkłada. W zależności od typu zastosowanego preparatu, a także naturalnych predyspozycji, wypełnienie utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. By cieszyć się rezultatami liftingu wolumetrycznego jak najdłużej, warto przed tym zabiegiem zdecydować się na wstrzykiwanie botoxu. Należy także koniecznie zrezygnować z palenia papierosów – tytoń znacząco przyspiesza rozkład kwasu hialuronowego.