Zadzwoń +48 22 503 74 72
Znajdź nas:

Kwas Hialuronowy

W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed na Żoliborzu profesjonalnie wykonujemy m.in. zastrzyki z kwasem hialuronowym. Jest to powszechny, gdyż niezwykle skuteczny sposób na likwidację widocznych oznak starzenia się skóry. Kwas hialuronowy używany do zabiegów na twarz, pozwala na pozbycie się nawet głębokich zmarszczek. Ponadto zastrzyki z kwasem hialuronowym stosuje się w celu powiększenia ust, wypełnienia policzków oraz poprawy konturów twarzy.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy, a faktycznie używana w medycynie estetycznej substancja polisacharydowa, to całkowicie naturalny związek chemiczny. Występuje on również w organizmie człowieka jako biopolimer wiążący wodę w skórze właściwej. U młodych osób komórki produkują znaczne ilości tego związku, dlatego skóra jest sprężysta. Z czasem jednak jego poziom spada, a widocznym efektem jest starzenie skóry. Powolna utrata kwasu hialuronowego jest więc jedną z przyczyn kolejno pojawiających się zmarszczek.

Efekty ostrzykiwania kwasem hialuronowym

W medycynie estetycznej kwas wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsca wymagające korekty. Oprócz wypełnienia zmarszczek, po zastrzyku można zaobserwować także efekt lepszego nawilżenia skóry oraz poprawę jej elastyczności i napięcia. Pierwsze efekty widoczne są od razu – w zależności od celu zabiegu, fałdy nosowo-wargowe są wypełnione, usta powiększone, a zmarszczki usunięte. Jednak na stuprocentowy rezultat należy poczekać około trzech tygodni.

Trwałość efektów podania zastrzyku z kwasem hialuronowym zależy od zastosowanego rodzaju tego związku. Kwas nieusieciowany stosunkowo szybko rozkłada się w organizmie i używany jest do zabiegów profilaktycznych. Związek usieciowany, występujący pod postacią żelu, utrzymuje się pod skórą przez około rok. W praktyce jednak każdy organizm reaguje na zabieg w indywidualny sposób.

Jak przebiega zabieg?

Używany przez nas kwas hialuronowy jest związkiem usieciowanym, więc ma konsystencję łatwego w formowaniu żelu. Wstrzykuje się go pod skórę przy pomocy cienkiej igły. Zabieg jest bezbolesny z powodu zawartości w produkcie środka znieczulającego – lidokainy. W następnym kroku lekarz medycyny estetycznej może delikatnie pomasować i uformować podany preparat. Robi to, aby ułożyć żel pod skórą.

Dla kogo zastrzyk z kwasem hialuronowym?

W FaceMed przy użyciu kwasu hialuronowego wykonujemy wypełnianie policzków i bruzd nosowo-wargowych, usuwanie zmarszczek, a także powiększanie ust i lifting wolumetryczny. Przewidziano je dla osób, które nie są zadowolone z naturalnego wyglądu twarzy. Może, ale nie musi być to spowodowane wiekiem i starzeniem skóry. W sytuacji, w której wygląd sugeruje złość lub smutek, można sięgnąć po kwas hialuronowy w celu nadania twarzy innego wyrazu.
Najłatwiej opisać wpływ medycyny estetycznej na podstawie zabiegu wypełnienia ust. Wąskie wargi nadają twarzy wygląd surowy, co może wpływać na sposób, w jaki dana osoba jest odbierana. Powiększenie sprawi, że usta będą pełniejsze – twarz nabierze przez to pozytywniejszego, cieplejszego wyglądu.

W przypadku osób po czterdziestym roku życia, gdy ilość kwasu hialuronowego spada o połowę, korzysta się między innymi z liftingu wolumetrycznego. Ten zabieg medycyny estetycznej poprawia objętość twarzy u osób, które przez utratę naturalnych, hialuronowych rusztowań podskórnych zmagają się z opadającą skórą. Poprzez wypełnienie mocno higroskopijnym żelem następuje odbudowa naturalnej objętości, można także poprawić stan wyjściowy – nadać inny kształt policzkom czy zmodyfikować owal twarzy.

Przeciwwskazania

Zastrzyku z kwasem hialuronowym nie możemy wykonać u kobiet w ciąży oraz karmiących. W przypadku trądziku należy najpierw wyleczyć to schorzenie skóry, zanim przeprowadzi się wypełnianie kwasem hialuronowym. Przeciwwskazaniem jest także opryszczka, aktualne infekcje, alergie oraz choroby immunologiczne, na przykład Hashimoto czy Graves-Basedowa.

Zalecenia dla pacjentów przed i po zabiegu

Na tydzień przed spotkaniem z lekarzem medycyny estetycznej należy zadbać o odstawienie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych w rodzaju aspiryny, Ketonalu czy leków z ibuprofenem. Trzeba zrezygnować także z ziół typu dziurawiec oraz z przyjmowania witaminy E.

Po zabiegu kwasem hialuronowym można od razu wrócić do normalnego życia – należy jednak unikać solariów, basenów i siłowni przez parę następnych dni. Jeśli pojawi się zaczerwienienie, można sięgnąć po chłodzące okłady. Małe siniaki smarujemy natomiast kremami, w których znajduje się arnika. Ponadto nie można wystawiać twarzy na działanie promieni UV przynajmniej dopóki nie ustąpi zaczerwienienie.

Efekt na dłużej?

W medycynie estetycznej stosuje się zabieg łączony, znacznie wydłużający działanie kwasu hialuronowego. Na tydzień przed wypełnianiem warto poddać się zabiegowi wstrzykiwania botoksu. W ten sposób osłabiamy działanie ruchu mięśni na żel wprowadzany pod skórę, przez co jest on trudniej rozkładany, a wygląd twarzy wolniej wraca do pierwotnego stanu. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed przeprowadzamy tego rodzaju połączone zabiegi.

Wypełnianie fałdów nosowo wargowych

Pojawiające się już po trzydziestym roku życia bruzdy nie dodają twarzy uroku. Jedną z metod pozbycia się fałdów nosowo-wargowych jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym, występującym naturalnie w organizmie ludzkim. Dzięki niemu skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Wypełnianie policzków

Jednym z bardziej długotrwałych sposobów na zapadniętą twarz jest wypełnianie policzków. Kwas hialuronowy w postaci żelu wprowadzany jest w okolice kości policzkowych. Rezultat – zdrowszy i pełniejszy wygląd – widać już po zabiegu, pełnię efektu natomiast osiąga się po około trzech tygodniach.

Powiększanie ust

Z biegiem czasu wargi tracą swoją naturalną czerwień, stają się także bardziej płaskie. Powiększanie ust przywraca im ich młodzieńczy wygląd. Zabieg pozwala nasycić i nawilżyć wargi, poprawia także ich kontur. Jednocześnie iniekcja sprawia, że spłycają się zmarszczki dookoła ust, co korzystnie wpływa na wygląd twarzy.

Usuwanie zmarszczek

Ich pojawienie się to, niestety, kwestia czasu. Jedną z metod medycyny estetycznej na usuwanie zmarszczek jest ich wypełnianie. To nie tylko znacznie je spłyca, ale także pobudza produkcję kolagenu, który wzmacnia skórę i jej elastyczność. Na zmarszczki dynamiczne warto natomiast zastosować zastrzyki z botoxu.

Lifting wolumetryczny

W sytuacji, w której twarz wydaje się ciężka i traci naturalny owal, można wykorzystać lifting wolumetryczny do poprawienia jej objętości. Z zabiegu tego skorzystają zarówno osoby zmagające się z odwróconym trójkątem młodości, jak i te, które chcą usunąć dysproporcje pomiędzy jedną połową twarzy a drugą.

Juviderm VOLUMA: modelowanie owalu twarzy tzw. lifting wolumetryczny

Modelowanie owalu twarzy

Juviderm VOLBELLA: wypełnienie między brwiami

Wypełnienia między brwiami

Juviderm VOLIFT: wypełnianie fałdów nosowo-wargowych

Wypełnienie fałdów nosowo-wargowychWypełnianie fałdów nosowo wargowych

Juviderm VOLBELLA: wypełnianie opadnietych kącików ust

Wypełnianie opadniętych kącików ust

Juviderm ULTRA SMILE : poprawa konturu ust

Poprawa konturu ust