Zadzwoń +48 22 503 74 72
Znajdź nas:

Wypełnianie policzków

Gdy osiągamy 27 rok życia, nasza skóra powoli zaczyna tracić swoją jędrność. Od tego czasu na twarzy pojawiają się różne oznaki starzenia. Jednym z nich są zapadające się policzki. Przyczyną tego może być nie tylko wiek, ale też cechy genetyczne, utrata wagi lub częste jej wahania.

Bez względu na przyczynę, zapadnięte policzki nie wyglądają ładnie. Twarz wygląda przez to na zmęczoną i wychudzoną. Jej wygląd dodaje lat i ujmuje atrakcyjności, a wtedy warto poszukać sposobu na nadanie policzkom lepszego kształtu. Nieznaczne efekty modelujące policzki uzyskać można, wykonując ćwiczenia twarzy, stosując kremy liftingujące i rezygnując z intensywnych diet. Długotrwałe i zauważalne rezultaty przynosi jednak przede wszystkim stosowany do wypełnienia policzków zastrzyk z kwasu hialuronowego.

Jakie skutki pozwala osiągnąć zabieg?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze właściwej, odpowiadając za jej nawilżenie. Z wiekiem go jednak ubywa, znika więc rusztowanie dla górnej warstwy skóry. Przez braki kwasu hialuronowego niszczeją w skórze włókna kolagenowe, powodując jej wiotczenie i pojawienie się zmarszczek.

Wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę uzupełnia brakujące wypełnienie policzków, a zmiana zauważalna jest od razu po zabiegu. Całkowity efekt widoczny jest po około trzech tygodniach. W tym zabiegu medycyny estetycznej nie chodzi jednak wyłącznie o odbudowę rusztowania hialuronowego. Skład kwasu pobudza komórki do produkcji kolagenu. W efekcie twarz nie tylko staje się pełniejsza, ale także wygląda na gładszą i zdrowszą.

Wypełnianie policzków w FaceMed – jak wygląda zabieg?

W FaceMed każdy zabieg kwasem hialuronowym na twarz może odbyć się ze znieczuleniem. Tym bardziej, że w przypadku wypełnienia policzków, preparat wprowadzany jest podskórnie w każdą stronę twarzy. Ilość wykorzystanego preparatu zależy od stopnia zapadnięcia się skóry – jeśli ubytek jest znaczny, lepiej wykonać dwa zabiegi w odstępie czasowym, zamiast zwiększać dawkę kwasu.

Trwalsze rezultaty uzyskujemy, wykorzystując usieciowaną (zagęszczoną) postać kwasu hialuronowego. Ma on postać żelu i jest wyjątkowo plastyczny. Po wprowadzeniu go pod skórę, lekarz medycyny estetycznej delikatnie masuje, a przez to formuje preparat. W ten sposób układa wypełnienie i nadaje policzkom ostateczny kształt.

Przeciwwskazania

Na przeprowadzenie zabiegu pozwala wyłącznie dobry stan zdrowia. Pacjent nie może mieć trądziku i aktywnego wirusa opryszczki. Na kwas hialuronowy nie mogą zdecydować się kobiety w ciąży i karmiące. Przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne oraz alergie na wykorzystywany preparat.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia?

Poprawa związana z uniesieniem skóry po wypełnieniu policzków kwasem hialuronowym jest widoczna od razu. Skóra jest też gładsza, a twarz w tym miejscu robi wrażenie pełniejszej. Do pełnej formy dochodzi jednak po upływie trzech tygodni, czyli czasu potrzebnego na proces reakcji kwasu zachodzących już pod skórą. Kwas hialuronowy jest higroskopijny – wiąże wodę i przez to zwiększa własną objętość. Oznacza to, że jeszcze w ciągu kilkunastu dni po zabiegu puchnie pod skórą, dodatkowo ją wypychając.

Usieciowany kwas hialuronowy rozkłada się wolniej, niż jego nieusieciowana postać. Dzięki temu efektem wypełnionych policzków można cieszyć się przez dwanaście do nawet osiemnastu miesięcy. Każdy organizm jest inny, stąd różnice w przewidywanym czasie utrzymywania się rezultatów.

Warto wziąć pod uwagę to, że na rozkład kwasu w organizmie wpływają nawyki i sposób pielęgnacji skóry. Po wypełnianiu należy zrezygnować z palenia papierosów. Używka ta znacząco wpływa na długość efektu zabiegu. Poza odstawieniem nikotyny, efekty przyniesie także odpowiednia pielęgnacja, dopasowana do rodzaju skóry i wieku. Warto sięgnąć po kremy z filtrem przeciwsłonecznym – promienie UV przyspieszają starzenie się skóry. Można także zaopatrzyć się w kosmetyki anti-age lub kremy z koenzymem Q10, który pobudza komórki do regeneracji.

Co potem?

Zastrzyk z kwasem hialuronowym można powtórzyć po upływie kilkunastu miesięcy, po zauważeniu, że poprzedni zabieg przestaje przynosić widoczne efekty. Ponowne wypełnianie policzków wymaga zwykle mniejszej ilości kwasu hialuronowego, niż podanego przy pierwszej wizycie. Wiąże się to ze wspomnianym już efektem pobudzenia komórek do produkcji kolagenu. Wzmacnia on skórę twarzy i rusztowania pod nią. Lepszy stan policzków sprawia więc, że efekt tylko odnawiamy, zamiast tworzyć go od zera.

Na co trzeba się przygotować?

Zaraz po zabiegu wypełniania policzków skóra może być zaczerwieniona i rozgrzana – pomogą na taki stan chłodzące kompresy. Delikatna twardość odczuwana przy dotykaniu twarzy jest naturalna: powoduje ją obrzęk, który zniknie po kilku dniach. W miejscach, w które wkłuta była igła, mogą pojawić się siniaki. Warto smarować je preparatami z arniką, która przyspiesza wchłanianie. Nie ma przeszkód, by sięgnąć po maści łagodzące, warto jednak dla pewności skonsultować możliwość użycia konkretnego preparatu z lekarzem medycyny estetycznej.